Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért piszkít a macskám a...

Miért piszkít a macskám a sarokba amikor tudja használni (és használja is) az almot?

Figyelt kérdés

4 hónapos nőstény cicám van és egy ideje már figyelgetem,hogy az almon kívül máshova is végzi a dolgát. Először az ülőgarnitúra alatti sarokban találtam "cuccot". Hallottam,hogy a macskák nem szeretik a citrom szagát,hát feltakarítottam és öntöttem a helyére citromlevet. Legközelebb 5 centivel arrébb volt a macskapiszok...a vége az lett,hogy az ülőgarnitúra alatti teljes területet lelocsoltam citrommal,azóta nem jár oda.

Újabban anyám szobájának az egyik sarkába megy. És csak oda az almon kívül! (Anya már azzal fenyegetőzik hogy mindkettőnket kirak a a házból xD)A szőnyeget kicsit nehezebb takarítani mint a padlócsempét,de megoldottam. Citromlevet is öntöttem a szőnyegre,de itt már nem használ...

Anyám az őrölt borsra esküszik,(nekem nem tetszik az ötlet,de mivel az övé a szoba nem reklamálok) úgyhogy most az van a szobasarokban.

Mindenesetre kíváncsi lennék,hogy miért csinálja ezt a cica. Az alom tiszta,a szagokat eltüntetem a "nem kívánt területekről". Akkor mi a baja?


Bocsi,hogy regényt írtam ^^"


2012. nov. 9. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínű most kezdett tüzelni, így próbálja széthordani a szagát, jelölget. Nem írtad, hogy pisi vagy kaki, de nagyjából ugyanaz. Betegség esetén is szokták, de ha fiatal és egészségesnek látszik, normálisan viselkedik, akkor nem valószínű. Illetve ha valami miatt nem megfelelő neki az alom, nem tiszta, nincs benne elég alom, rossz, forgalmas helyen van, bármi okból kényelmetlen.
2012. nov. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kakiról van szó...és ez is érdekes,hogy csak az. Pisivel még nem találkoztam az almon kívül.

Az alom helyével nem hiszem hogy gondja lenne,mert ez a

"szobába csinálós" dolog hetente talán háromszor ha előfordul,egyébként mindig alomra megy.

A tüzelésre nem is gondoltam,lehet hogy ez a megoldás. De ha szét akarja hordani a szagát akkor több helyre is odacsinálna nem csak a az egyik szoba egyik sarkába,nem?


Ezt minden tüzelés alkalmával el fogja játszani? :D Az ivartalanítás megoldaná a problémát?

2012. nov. 9. 08:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem történt valami változás az életében? Odaköltözött valaki, vagy csak sokat jár oda egy új személy? Esetleg a lakás átrendezése? Egy új háziállat? Vagy pont hogy eltűnt valaki az életéből?

Az én macskám akkor csinált ilyet, amikor költöztünk. Az új lakásban elkezdte a fürdőkádba intézni a nagy dolgát. Kb 2 hónapig ez ment, de erre viszonylag egyszerű volt a megoldás, hagytam egy kis vizet a kád alján. Aztán végül szépen lassan leszokott róla.

2012. nov. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mecse ***** válasza:

Annyit szúrnék közbe hogy 4 hósan még fiatal szerintem a tüzeléshez (bár biztosan nem lehetetlen hogy ilyen történjen), illetve hogy nem a kakival hordják szét a szagukat olyankor (kicsit körülményes lenne nekik napi 20-szor kakálni mert amikor tüzelnek akkor általános jelenség hogy az isten haragját is lejelölik pisivel).


Olyankor pisit spriccelgetnek tehát.


Igen, az ivartalanítás megoldaná a problémát, mert ha ez még nem is tüzelés, az is be fog következni rövidesen.


Esetleg ha olyan állagú / textúrájú alom amit nem csíp, az is okozhatja. Ha mondjuk nem jó helyen van az alomtálca (túl központi vagy túl zajos), ezért nem érzi biztonságosnak, keres csendesebb zugot.


Egészségügyileg is meg lehet nézetni, van olyan hogy fájdalmas neki mondjuk az ürítés (bármilyen okból), ezt az élményt összeköti az alomtálcával, és többet nem megy oda hogy elkerülje a fájdalmat a továbbiakban.

2012. nov. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem történt semmilyen változás az életében tudtom szerint :/

Mindenkinek köszi az eddigi válaszokat! :)

2012. nov. 9. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:

baj van az alommal?

vagy nem tud célozni macskád.

nyomd bele az orrát a kakába, azt szokták ilyenkor csinálni. az én macskám a padlóra pisált, belenyomtam a pofikáját, többet nem csinált ilyet.

2012. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
citromosítsd be az egész lakást :)
2012. dec. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!