Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Segítséget kérnék ojan problém...

Ribizli69 kérdése:

Segítséget kérnék ojan problémával küszködök hogy vásároltam a gépembe 2x2gb kingmax DDR2/800-AS RAMOKAT újonnan. De valami oknál fogva a gépem nem akar csak 2,95gb-ot használni látja a 4 gb-ot de csak a 2,95-öt használja. EZ MIÉRT VAN?

Figyelt kérdés
Próbáltam már 64bites rendszert is de ott is ez a tényállás sajnos. A konfigomnak elméletileg le kellene kezelnije a 4gb-ramot :gigabytVM900M ALAPLAP/INTEL PENTIUM DUAL CORE CPU E2180/GEFORCE 8500GT 512MB VIDEÓ/600W-OS TÁP/250GB WINYÓ/ÉS UGYE 4GB RAM HEJETT 3GB MIÉRT NEM HASZNÁLJA A 4GB-OT? ELŐRE IS KÖSZI!
2012. okt. 5. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Amint látom a helyesírás problémájával is küzdesz, de erősen.


Szerintem az integrált videókártya nyúlja le a ramodat.

2012. okt. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A BIOS is 64-re van állítva mellé? BIOSban mennyit lát? Ha ott is csak 2,95, akkor lehet, hogy a RAMban van szektorhiba, de erre igen kicsi esély van.. 64 bites OS+mellé állítsd be a BIOS-t normálisan. Úgy látnia kell mind a 4096MB memóriát!
2012. okt. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló.. Az integrált Videokártya hogy a fenébe szedne már le majdnem 1,2GB-fizikai memóriát?
2012. okt. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annyi RAM-ot lehet kiosztani az IGP-nek amennyit akarsz. Nálam akár 2GB-ot is be lehet állítani, hogy annyit foglaljon le...
2012. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az alaplap alap esetben a DDR2 667/533/400 memóriákat támogatja.

A gyári leírás szerint tehetsz bele 1066-as vagy 800-as memóriákat de csak 667-es ként fogja használni. Ráadásul ha jól értem ami ide van írva akkor a használható memória kisebb lesz mint amennyit valójában bele tettél (ha valaki jobban beszéli az angolt javítson ki ha valami nagy baromságot írtam) :

"Due to standard PC architecture, a certain amount of memory is reserved for system usage and therefore the actual memory size is less than the stated amount."

2012. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3: úgy h esetleg a kedves kérdező beállítja, hogy másfél giga legyen benne, mert azt gondolja, hogy majd úgy fut a krájzisz 34 és mert a haverjának csak 1 gigás van.

Pl...

2012. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké de mivel van videókártyám a gépben az autmatikusan kikapcsolja az integrált videót! Akkor az nem veheti el a ramot.
2012. okt. 5. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!