Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hetes kismacskáim szeme...

3 hetes kismacskáim szeme csipás. Kamillával törölgetem, de egyelőre nem használ. Milyen módszerrel csináljam, naponta hányszor? Szárazra töröljem utána a szemüket?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2009. aug. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kamillateában azthiszem csersav van, és a szemnek többet árt, mint használ...

inkább vidd őket orvoshoz, mert azthiszem, ez a macskanátha tünete is lehet kiscicánál...

2009. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Lehet furán hangzik,de amikor a mi cicáinknak csipásodott a szeme az orvos mondta hogy vízben pici betadint oldjunk...egy két csepp és azzal mossuk...rendbejöttek:)
2009. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvos, hogy bórvizes vattával töröljem.


Más tünete nincs?


A csipás szem a macskanátha egyik tünete. Ha az, akkor sürgősen orvos kell nekik.

2009. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én cicám is csipásodott, a kamilla jó, de nem volt elég. Ha nem múlik, akkor kérj a adokitól szemcseppet.

És arra figyelj, hogy amikor kamillázod őket, minden szemet külön vattapamaccsal törölj át! De nem kell szárazra törölni.

2009. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Egyáltalán nem szabad kamillázni. Tényleg csak ártasz vele! Csak tiszta vizzel szabad tisztítani napi 2-3szor is. Ez biztos!!!
2009. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Egyébként csak a szemük csipás, nem náthásak, nem tüsszögnek, az orruk szép tiszta, jó kedélyűek, sokat esznek:)

Egy alkalommal törölgettem nekik kamillával, tegnap,de ma már jobban néztek ki...De azért ma már csak langyos vízzel töröltem át, de csak az egyiküknek, mert a másik kettőnek nem volt csipás. Úgy tűnik, nem ártott nekik az egyszeri kamillázás, de azért többször inkább nem fogom:)

Mindenféle infókat hallok, van, aki szerint jó a kamilla, van, aki szerint nem jó...Inkább nem fogom már használni.

2009. aug. 14. 20:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a szemcsepp mellé kamiláztam, állatorvosi javaslatra!

Örülök hogy meggyógyultak a cicák. :)

2009. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban lehet kapni Neomicyn-es szemcseppet erre, nagyon jó.
2009. aug. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. A szemcseppre én is gondoltam, de nem ártana a cicának? Sajnos a közelünkben nincs állat-gyógyszertár, csak messzebb, de 60-70 km-t azért mégsem utaznék...

Ez a szemcsepp jó gyerekeknek is? Ha igen, akkor nyugodtabban használnám. Olyan szemcsepp, amelyik mondjuk 2, vagy 5 év alatti gyereknek nem adható, a 4 hetes macskának sem tesz jót szerintem...

2009. aug. 18. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!