Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Felis Hungarica és a Macskam...

A Felis Hungarica és a Macskamánia Magyar Macskaegyesület riválisok?

Figyelt kérdés
Ha mi tagok akarunk lenni valahol a cicánkkal, melyiket válasszuk? Mind a kettő rendez versenyeket, de nem tudom, hogy ha az egyik versenyén nyerünk címet, azt elfogadják a másik egyesületnél is? Jobb egyik a másiknál?

2012. nov. 15. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A Felis Hungarica az nemzetközi szerrvezethez van csatlakozva,az ő kiállításaikon szerzett címeket mindenhol elismerik,elfogadják míg a Macskamánia címeit sehol nem fogadják el.Menj fel mindkét weboldalra és olvasd el a szabályzatot,de egyszerűbb ha csak a Felist látogatod hisz a macskamánia weblapján semmi szabályzat nincs :)
2012. nov. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vicuska87 ***** válasza:
100%

A FiFe, azaza Felis Hungarica, ő egy nemzetközi egyesület!


A macskamánia, az csak egy magyar semmi, nulla!


A MAcskamánia, az a szaporítók egyesülete!!


Ami valamire való, az a FiFe!

2012. nov. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Utána olvastam, és arra jutottam, hogy a FIFE valóban egy Nemzetközi szervezet a Felis Hungarica azonban NEM. Csupán tagja a FIFE-nek.


Én találtam szabályzatot a Macskamánia weboldalán, de azért belinkelem, hátha félreolvasásról van szó:

[link]



[link]



Ezenkívül a Macskamánia mint kiderült számomra, a [link] TICA Nemzetközi szervezet tagja, szóval köszönöm a válaszotokat, de elég egyoldalúnak tűnnek és hiteltelennek.

2012. nov. 15. 20:16
 4/12 anonim ***** válasza:

Vicces vagy kérdező így,hogy belinkelted a kiállítási szabályzatot :D Pff akkor légyszíves keress egy tenyésztési szabályzatot is!

A Macskamáni Tica tag?hmm ...

Igen a Felis Hungarica csipán Fife tag :D

Macskamániásként ide jöttél lehúzni a Fifét?

2012. nov. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem csodálkozom, hogy félreolvastad, amit írtam. Gondoltam nem a googleban bízom egy ilyen fontos kérdés esetén, hanem a személyes tapasztalatokat hallgatnám meg. Levelezni kezdtem mind a két oldal tenyésztőivel, tagjaival, és egyre világosabb képet kaptam a dolgokról.


Amint ehhez az ismerethez hozzájutottam, és visszaolvastam az itt megadott válaszokat, rájöttem, hogy az itteni válaszok felületesek és nagyon egyoldalúak. Korrigáltam őket, hogy felvilágosítsam a válaszolókat arról, amiről korábban én sem tudtam.


De ahogy gondolod, ha neked kényelmesebb az a magyarázat, hogy a Felis Hungaricat jöttem ide szapulni, hát gondold azt :)


Azért meglepően sok információ derül ki az egyes oldal mellett állók stílusából is, szóval a válaszok voltaképpen mégiscsak kielégítőek voltak a számomra egy - a nem várt - szempontból!

2012. nov. 16. 17:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban egyoldalúak és elnézést a stílusért,de nem rajongok az olyan egyesületért ahol a kiállítások inkább állatvásárra emlékeztetnek és azt hangoztatják,hogy itt meg ott tagok plusz a törzskönyvezés is megkérdőjelezhető.

De mindenki joga eldönteni,hogy hova lép be :)

Van aki tenyészt és van aki szaporít...

Akinek meg nem inge...

2012. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Létezik olyan megoldás, hogy valaki mind a kettő szervezetnek a tagja? Vagy ez tilos?
2012. nov. 16. 22:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a Macskamánia kiállításaira járok és nem rég lettem náluk tag. Maximálisan megvagyok eddig elégedve velük! A kérdéseimre gyorsan és szívesen válaszoltak, a kiállításaikon jól érzik magukat a macskáim és én is. Mondjuk én TICA párti vagyok, ha kiállításról van szó!


Nem egy olyan esetről tudok, ahol a Felis Hungarica címet nem fogadták el, más kiállításokon. Ezt nem kritikának szánom, csak tényként írom le!


Egyébként én is sokat mérlegeltem, hova jó döntés belépni és úgy gondolom jó választás volt az MMME!:)

2012. nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

A Felis Hungarica precíz,pontos és a végletekig kedves mindenkivel.De amondó vagyok,hogy ha nem tudsz dönteni akkor írj vagy hívd fel mindkét egyesület elnökét vagy látogass el mindkét kiállításra és nézd meg hol milyenek.


Azt azért megkérdezhetem,hogy hol nem fogadták el a FIFe címeket?


Nézzük meg milyen tenyészetek vannak mindkét egyesületben,nézzük meg hol mik a követelmények.Aki rendesen akarja csinálni annak végülis itt nincs is kérdés.

2012. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Vicuska87 ***** válasza:

Megkérdőjelezem ezt a mondatot:"Nem egy olyan esetről tudok, ahol a Felis Hungarica címet nem fogadták el, más kiállításokon."


Háát ilyen nem hiszem, hogy előfordul!

2012. nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!