Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idős cicának nem ártok többet...

Idős cicának nem ártok többet azzal, hogy infúziós kezelésekre hordom, ahelyett, hogy kis javulás után inkább otthon kezelném? Vannak tapasztalatok hasonló ügyben?

Figyelt kérdés
Napokig nem evett, nem ivott. Az orvosok megállapították, hogy a veséje rossz, ezért több napos infúziós kezelést kapott. Mire jobban lett, kiderült, hogy most meg ödémás a lába, ami miatt további vizsgálatokra kell vinni, ami már nagyon rosszul tűr. Nem tudom, mit tegyek, hogy neki jó élegyen? Aki tud, adjon tanácsot!
2009. aug. 14. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz ilyen esetben dönteni. Az infúziók nélkül nagy valószínüséggel leállt volna a veséje, tehát arra szükség volt. Nem tudom milyen viszonyban vagy az állatorvossal, de beszéld meg vele. Mondja el mire számíthatsz, milyen betegségei vannak a macskának, mik a kilátások. Én az én orvosmban megbízom, ő megmondja, ha elég. Megmondja, ha már csak szenved az állat.

Amit lehet csináltass meg otthon (az infúziót is adhatták volna otthon), és dönts együtt az orvossal.

2009. aug. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keress olyan orvost, aki házhoz kimegy. Ennyi idős cicát valószínűleg már nagyon lefáraszt a rendelőbe cipelés, az állandó környezetváltozás. Hozzánk is mindig kijön az állatorvos, műtétet leszámítva bármilyen kezelést elvégez háznál.
2009. aug. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2%
Jézusmária! Ez tényleg ekkora kérdés. Vidéken egy ilyet régen agyoncsaptak, nem infúzióra hordozták.
2009. aug. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudom könnyen beszélek, de nekem van egy 15 éves cicám is, és biztos nem haboznék elaltatni, ha úgy hozza a sors. Sokat gondolkodtam rajta, mert már majdnem az összes foga kiesett...

De inkább a sok szép évre gondolok vissza, és örökbefogadok egy cicát, akire még sok szép év vár. Mindig is ezen az oldalon állok, vétek hagyni szehű társat, szennvedni egy állatot... De biztos én is húzni halasztani fogom, a arra kerül a sor...

Sok erőt kívánok!

2009. aug. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

19.26-nak


Sajnállak mert primitív, nulla empátiával rendelkező sivár érzelmű lény vagy. Sokmindent meg lehet tudni egy emberről, ha megnézzük hogyan bánik az állataival.

2009. aug. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
12 éves a cica, egyéb időskori gondjai még nincsenek szerencsére. Csak ez a kezelés viseli meg nagyon, ezért aggódom miatta. Köszönöm az eddigi hasznos (!) válaszokat. A házi kezelés valóban jobbnak tűnik, majd utánaérdeklődöm az orvosnál.
2009. aug. 14. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!