Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne egy kérdésem. Nagyon...

Saphira99 kérdése:

Lenne egy kérdésem. Nagyon szeretnék egy csehszlovák farkaskutyát. De nem tudom hogy elbírnám-r tartani. Mert nem sokat vagyok otthon. Ha nem is őt akkor milyen kutyát ajánlanátok. Aminek hasonló a külsője. és véd is?

Figyelt kérdés
azért szeretem volna őt mert nagyon tetszik...és amint láttam védő is nem szeretnék kiskutyát... mellette úgy ha kimegyek biztonságosnak érezném...léci segitsetek..:( előre is köszi
2011. júl. 23. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A Cseh farkas nem neked való, már csak azért sem, mert azt nem lehet sokáig egyedül hagyni, hogy egyebet ne is említsek. Nem tudom, hogy olvastad, hogy őrző-védő tulajdonságai vannak, ez a fajta inkább farkas, mint kutya, ennek megfelelő viselkedési formákkal. Azok a fajták, akik erre alkalmasak, nagyon komoly kölyökkori szocializációt igényelnek, kutyaiskolával, hogy ne legyenek olyanok, mint egy kibiztosított fegyver egy gyerek kezében. Ehhez meg idő kell. Sok. Nem tudom, hány éves vagy, de a kommented alapján nem lehetsz sem túl idős, sem túl tapasztalt. Ezért én nem javaslok melléd ilyen fajtákat.
2011. júl. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%

Nem hinném, hogy jó ötlet lenne, ha sokat jársz el és nem vagy elég profi... Ez a kutya nagyon komoly odafigyelést igényel.

De minden kutya megsínyli, ha keveset vagy vele. Aki véd is és leginkább hasonlít a farkasra, az az ordas német juhász. Mert ugyebár ott vannak a huskyk, malamutok, de az ilyen típusú kutyák barátságosak.

2011. júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!