Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam rá a pórázra?

Hogyan szoktassam rá a pórázra?

Figyelt kérdés
Múlthéten kaptam egy kiscicát, és az első pillanatban arra gondoltam, hogy majd kiakarom vinni sétáltatni pórázzal. Ma vettünk is egy pórázt neki, és holnap valahogy kezdeném is a "rászoktatást", csak nem tudom, hogyan kezdjek majd bele. Sokszor olvastam már a neten, és sokan azt írják hogy nagyon sok türelemmel kell hozzáálni. Hogyan csináljam?
2012. nov. 15. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is a cica szokja meg az új helyet az kb 4-5 nap max 1 hét. Utána rárakod a lakásban a pórázt had szokja figyeld hogy viselkedik. Majd miután megszokta utána vidd csak ki.
2012. nov. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mecse ***** válasza:

Korai lesz az még. Most az első dolga tényleg az hogy a helyet megszokja, az nem 2 pillanat alatt szokott történni.


Amikor már teljesen magabiztos, teljesen otthon érzi magát, akkor kezdheted abajgatni még külön a pórázzal. Infóként elmondom hogy van olyan macska amelyik nem tűri meg magán a pórázt / hámot semmilyen körülmények között, szóval kalkuláld bele hogy ez is megtörténhet.


Lakásban add rá a hámot és nézd hogyan viselkedik. Ha tűri magán az nagyon jó. Akkor ezt megismétled még egy pár napig, ráadod, rajta hagyod, leveszed, ne történjen vele semmi negatív közben, hogy ne társítsa össze azt a hám viselésével. Rákapcsolhatod a hámra a pórázt hogy szokja a dolgot, hogy valami nem engedi eltávolodni tőled. Lakásban gyakoroljatok mindenképpen mielőtt kimentek, ne érje úgy mint egy hideg zuhany az egész dolog.


A macska sétáltatása nem úgy megy mint a kutyáé, neki nem fogod meghatározni hogy pontosan merre mentek, nem fog pont melletted menni, nem fogod visszarántani hogyha valamerre menni akar. Kb. ő sétáltat téged, illetve ő sétál, te pedig őt őrzöd. Ezért fontos hogy biztonságos legyen a környezet. Ha nincs kedve sétálni, akkor nem fogod tudni tovább vinni, akkor felveszed és hazamentek.


Fontos mielőtt kivinnéd hogy átgondold, amennyiben tetszik neki a dolog, a jövőben is van esély rá hogy sipítani fog hogy vidd ki, előfordulhat hogy minden nap. Ha ezt tudod neki biztosítani akkor remek. Ha nem, akkor lehet hogy nem jó ötlet elhúzni előtte a mézes madzagot.

2012. nov. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy kezdtem el, hogy először ráadtam a hámot lakásban. Bár szerencsés vagyok mert egyáltalán nem zavarta, így másnap már vihettem is a kertbe.

Ha ellenáll, minden nap próbáld meg egy kis időre rátenni, közben tereld a figyelmét játékkal.

Volt olyan cicám akinél semmi nem vált be, rátettem a hámot és morogva feküdt amíg le nem vettem róla. Macskája válogatja. Sok sikert!

2012. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőekhez: egyenlőre meg kell szoknia a cicának nálatok. Erre hagyjál neki tavaszig időt. Ha már azt látod, hogy teljesen otthon érzi magát, kezdheted a hámhoz szoktatást: rárakod, pár percig rajta hagyod és leveszed. Eleinte biztosan tiltakozni fog ellene, de előfordulhat, hogy lefekszik vele és kész. Nekem volt olyan cicám, akire ráadtuk, lefeküdt, nem volt hajlandó még csak lábra sem állni, mikor rajta volt. Nem kínoztam vele. Ha úgy látod, elviseli, rácsatolhatod a pórázt és egy nyugodt helyre kivive indulhat a "próbaséta". Eleinte itt is csak kushadni fog ill. berohanni védett helyre, pl. bokor alá. A hámot nagyon gondosan kell rátenni, inkább kicsit szoros legyen, mint bő. Lehet kapni kifejezetten macskahámot, ez a hasrészen nincs összefogva, tahát ha mégis kifordulna, egyik rész azért rajta marad. Sajnos, ezt saját tapasztalatból ajánlom, mert először kiskutyára való hámot vettem, amiből a cica (valamitől megijedve) úgy kifordult, hogy mire észbe kaptam, elrohant és csak egy hónap múlva került elő.

Száz szónak is egy vége: valóban türelem kell. De hidd el, megéri. Már csak az a látvány is, ha elképedve konstatálják, hogy "jé, ez egy macska".

2012. nov. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!