Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam pórázra...

Doruss kérdése:

Hogyan szoktassam pórázra felnőtt kutyámat?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit elkéstem vele. De mikor kölyök volt, nem nagyon tudtam sétáltatni meg kutyasuliba vinni, mert folyton fájt a lába. Aztán mire meggyógyult, addigra már volt vagy 70 kiló.

Most másfél éves, moszkvai őrkutya. A szüleim lemondtak arról, hogy megneveljék, (nem, nem tudom őket meggyőzni) így maradtam én, a 167 centi 48 kilómmal.

A gond igazából az, hogy ahol kutya van a kertben (errefelé majdnem minden háznál), iszonyatosan rángat. Még a kaja sem hat rá, akkor sem, ha előtte nem kap enni. Egy nyakörvnek a fém kallantyúja egy ilyen alkalommal el is tört, ezért eléggé félek. De muszáj kivinni, nem lehet állandóan csak a kertben...

Mindemellett egy kutyátlanabb szakaszon úgy érzem, elbírnék vele, csak kéne valami drasztikusabb megoldás. A fojtónyakörv megoldás lenne, amíg meg nem tanulja? És milyet vegyek? Félek, hogy eltörne az is.


2012. nov. 6. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem inkább a kérdésed az ez : Mit csináljak ,hogy ne húzza a pórázt?



vmennyire segítene a fojtónyakörv,de a problémádat nem oldaná meg !! de jobb ha elviszed kutyasuliba..

2012. nov. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy Te ehhez egyedül kevés vagy. Az a kutya simán elránt téged egy heves pillanatában.

Nem ismersz valakit, aki foglalkozik kiképzéssel?

2012. nov. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom neked kezdj el edzeni járni. Nem véletlenül mondják, hogy nagy testű és súlyú kutyához izom,erő is kell. A te (már megbocsáss) kis 48 kilóddal nem tudnád megállítani a kutyát nehogy valakit széttépjen vagy összeverekedjen másik kutyával. Emellett érdemes lenne kiképzőt fogadnod aki házhoz jönne, hiszen te az utcasarokig sem tudsz a kutyával elmenni. Te esetedben drasztikus megoldás az lenne,ha tekintélyt tudnál a kutya szemében szerezni, ami szintén nehéz a minimális tudásoddal. A fojtóval meg óvatosan, mert ha hirtelen, rossz pillanatban, túl nagy erővel rántod meg, akkor kutya ellened is fordulhat. Tudni kell azzal is bánni, és nem csodaszer az sem.
2012. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Én azt csináltam(bár, nekem kölyök van), hogy először a kertben tettem rá a pórázt, és a kertben sétáltunk. (a szomszédok nem néztek hülyének...) de mivel ,hogy nagoyn húzott, ezért először azt akartam elérni, hogy tudja, hogy mi lenne a helyes(hiába, hogy ingerszegény környezet)

Először nagyon húzott, de megálltam, hátatfordítottam stb. biztos, hogy olvastál ezekről, és jutifalatot a kezemben tartva mondtma neki, hogy bal,(a bal lábam mellett kell jönnie) és amikor a lapockája egy vonalba került a combommal, akkor nagyon megdicsértem. Amikor a kapuhoz mentünk megint meghülyült, szóval még egy kör séta.

Nem mondom, hogy egy nap, vagy hogy egy hét, de ha ddig nem volt sétáltatva, akkor nem fog belehalni még egy hétbe, hogy nem megy ki.

Ha majd megjegyzi, hogy vezényszóra hova kell mennie, hátha nagyon eséllyel figyel rád. Mi amikor szomszádos kutya mellett is megyünk el, mondom, hogy bal, és akkor a combom mellé jön, és a szmemebe néz, és amig elmegyünk a kutyák mellett el van terelve a figyelme.

Illetve nem lenne hátrány, ha megtanítanád neki a lábhoz parancsot, mert (a kutya bal oldalt kéne, hogy menjen) amikor nekem az én kutyám átmegy jobbra, akkor mondom, hogy lábhoz, és a hátam mögött megkerülve átmegy a bal lábamhoz.

Ezt nem nehéz megtanítani. a kutyát ültesd le veled szembe, mutasd meg neki, hogy van nálad jutifali, és mondd , hogy lábhoz, és húzd előtte a jutifalit el a jobb oldaladról a hátadmögött a bal lábadig. a kutya követni fogja, és kb 10-20 gyakorlás után megérti, hogy mit kell tennie.

Remélem segítettem, sok sikert!!

2012. nov. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy egy kifejlett moszkvait (és bármilyen nagy fajtájút) nagyon nehéz már megtanítani arra, hogy ne húzzon.

A fojtónyakörv lehet megoldás, bár az én kutyám azt is megszokta egy idő után és majdnem ugyanúgy húzott vele, mint a simával. Lehet, hogy a kutyaiskola segítene, de ott is igazából gazdanevelés folyik, tehát mutatnak neked egy irányt, hogy mit csinálj (rángasd, stb.), aztán vagy bejön vagy nem. Igaz, nekem jóval kisebb a kutyám, de nekem a legjobban azt vált be, hogy a bal lábam mellett követ, jobb kezemben a póráz és mindig, mikor megfeszül a póráz, akkor oldal irányba, tehát jobbra rántok rajta egyet. Ez a módszer sokat segített, bár egy idő után ezt is megszokta és nem nagyon zavarta, hogy mi történik. Azóta úgy sétáltatom, hogy az egysoros fojtót felhúzom egészen a füle tövéig, mert ez a leggyengébb része a nyakának, így nem húz annyira és könnyebben lehet irányítani. De ami még nagyon fontos, hogy rendezve legyen a falkavezér-követő viszony. Illetve amit már írtam, hogy egy moszkvainál egy kölyökkorban kezdtem volna. Oké, írtad, hogy fájt a lába, de gondolom azért menni tudott, szóval az udvaron lehetett volna gyakorolni vele.

2012. nov. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, a lábhoz parancsot azt én is megtanítottam, meg mondjuk az engedelmes többi részét is. Ez tényleg tud segíteni, mert miközben megrántod mondjuk a pórázt, illetve előbb rántod, aztán mondod, hogy lábhoz. Szóval azt akarom mondani, hogy az én kutyámnak sokkal könnyebb volt séta közben megtanulnia, hogy mi a lábhoz, mikor már eleve tudta, hogy mit jelent. Tehát én ugyanazt a parancsot használom arra, hogy a hátam mögött lábhoz jön és arra is, hogy a bal oldalon kövessen. Beletelt egy kis időbe, de tudja, és mostmár az utcán is tudom póráz nélkül sétáltatni. Ja és hozzáteszem, hogy én sem kölyökkorában kezdtem tanítani.
2012. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!