Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kapható itthon macskamenta?...

Kapható itthon macskamenta? Ha igen hol? Állítólag olyan hatása van a macskákra, mint a fű az emberekre, van amelyik megőrül tőle, a másik meg elalszik. Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2012. nov. 17. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kapható állatboltokban spray és szárított verzióban.Spray 2000 körül van a szárított növény meg pár száz forint.

Nem őrülnek meg és nem is alszanak el csupán extázisba jönnek tőle és ez pár percig tart :) ja és nem minden macska reagál rá.

Én speciel a sprayt részesítem előnyben,mert a szárított cuccot elég feltakarítani úgy szét tudják dobálni :)

2012. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mecse ***** válasza:

Szájon át elfogyasztva egy fair mennyiséget kábító hatása van (tehát bealudhat tőle a cica, illetve kitágult pupillával úgymond "kiütve" elfeküdgethet magának), belélegezve a szagát pedig felpörög(het) tőle, már amelyik reagál rá.


Egyáltalán nem hat minden macskára, ez pl. hatalmas tévhit, a cicák nagy százaléka abszolút nem reagál rá.


Nem tudom hogy mennyibe kerül mert sajnos nem emlékszem, de az én macskám abszolút közömbös az irányába, mind a szárított, mind a spray formátumra igaz ez. Fressnapfban lehet venni mindkét fajtát egyébként, ha az nincs a közeledben akkor netről majdnem minden webboltból lehet rendelni.


Azt is fontos tudni hogy életkor-függő is a dolog, nagyon fiatal cica még sehogyan nem fog reagálni rá.

2012. nov. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én rendes élő növényt vettem egy virágboltban. Kint lakott a kertben a növény, a macskám egyáltalán nem érzékelte, pedig elérhető helyen lett volna neki.
2012. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én öt éves cicám extázisba esik tőle, hosszú percekig hempereg boldogan.
2012. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van szobacicám (házimacska),de ilyen cuccról még nem is hallottam.Ez mért jó amúgy a cicáknak és nem káros rájuk,ha "droggal" tömjük? Szóval mi ennek az egésznek a célja,lényege,értelme? Csak kíváncsi vagyok,még mielőtt valaki azt hinné,kötekedek!
2012. nov. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mecse ***** válasza:
100%

Nem, ez nem olyan nekik mint bármilyen drog az embereknek, ez nem egy helytálló hasonlat a fűvel sem.


Stimulálja a cicákat, nem lehet "túladagolni" viszont, semmilyen káros hatása nincs egy egészséges cicára, pár percig hat csak és a cica (amelyik reagál rá) virgonc, játékos, boldogan aranyos zizi lesz tőle.


Lehet segítségével megszerettetni dolgokat a cicával, bátorítani a kaparófa használatát, vagy szívének kedvesebbé tenni vele egy játékot amit mondjuk annyira nem csíp, viszont macskamentával megbolondítva mindjárt az egyik kedvence lesz.


Lehet használni arra hogy egy lustácska macsekot valamelyest megmozgass ha mondjuk nem is játékos alapból, ez ki fogja hozni belőle hogy mozogni akarjon, ami remek dolog hogyha mondjuk muszáj valamilyen egészségügyi gond miatt súlyt vesztenie.


- Meg kell azonban jegyezni hogy mondjuk szívbeteg cicának nem jó ötlet, mert a nagyon aktív virgoncság árthat a szívnek (csakúgy ahogy szívbeteg macskára egyébként is fokozottan vigyázni kell, el kell kerülni mindent amitől a megszokott szívritmusa megváltozik). Ezért emeltem ki fentebb hogy egészséges cicánál semmi gondot nem okoz -


Szerintem a legtöbb ember azért nézi meg hogy a cicája reagál-e rá, mert nagyon aranyosak ebben a szuperjátékos állapotban.


Tömésről szó nem volt, nem arról van szó hogy abban fürdeted a macskát :). Egyébként is pár perc után úgymond hozzászokik a szervezet a macskamentában található nepetalaktonhoz (ami kiváltja a reakciót), és utána csak pár óra múlva fog újra reagálni rá a macsek.


Emberek is isszák a macskamentát teaként fogyasztva egyébként, úgy nyugtató hatása van.

2012. nov. 18. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

Oh utolsó,köszi,ez nagyon hasznos volt. Azt hittem ez olyan drog,mint az embereknél. Azért is akadt meg rajta a szemem :). Akkor lényegében ez egy terápiás módszer arra hogy ezt azt megszeressen megtanuljon a cica gyorsan és egyszerűen. Mondjuk az én cicámban tuti Duracell elem van,mert meg sem áll egész nap pörög,rohangál,ugrál..Pedig már nem kölyök.Neki nem is adnék ilyet,mert mit kezdenék vele,ha még ennél is jobban pörögne :D!

Köszi a felvilágosítást!

2012. nov. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én cicám nem is reagált rá... Mondjuk a szárított verziót vettük a Fresnapfban. Lehet, elfogyasztjuk teaként :D
2012. nov. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2013. nov. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6%

A mi macskánk alapértelmezettként hempereg, mindenféle menta nélkül.

Ha csak azért akarod neki adni, ami miatt az emberek is drogoznak, akkor büdös nagy paraszt vagy.

Ha csak azt gondolod, így szerzel örömöt a macskádnak, akkor csak ostoba vagy.

A jó hír, hogy mindkét eset legyőzhető. Ha felfogod, hogy hogyan kell az állatokhoz viszonyulni, ha megérted őket és a környezetedet, akkor jobb ember leszel.


Első lépésnek jó, hogy kérdeztél. ;)

2015. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!