Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Napközben dolgozom, hogy...

Napközben dolgozom, hogy tartsam itthon a macskát?

Figyelt kérdés
Lakásban lakom (3. emelet), napközben dolgozom, reggel 8-tól este 6-ig kb. Hogy tartsam a macskát itthon? Nem akarom, hogy a bútorokat bántsa, ezért az előszoba - konyha - folyosó - fürdőszoba összetétel jöhet szóba, ahol nem sok mindent tehet tönkre. Egyáltalán mekkora hely kell neki? Ablak legyen? Ablak van a fürdőszobán, az elegendő lenne neki? Vagy kivigyem a szabadba erre az időre? (ez utóbbit már próbáltam és általában visszatalál estére) Amúgy nyugodt, szófogadó macskának ismertem meg eddig.

2012. szept. 30. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Legyen ablak, órákig képesek a macskák kifelé nézelődni, de legyen rács!

Ha kimegy a szabadba, benne van a pakliban, hogy nem tér haza egyszer, elütik, elviszi valaki, kutya elkapja stb..

Nem szeretnél mellé még egy macskát? El lennének, amíg nem vagy otthon.

2012. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bizonytalan vagyok a két macskával kapcsolatban, még kezdő macskatartó vagyok. Kipróbálom holnap, hogy nem viszem le a szabadba és a fürdőszobában tartom (viszonylag nagy), itt a mosógép tetejéről bámészkodhat, van ablak.
2012. szept. 30. 22:24
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem nagy dolog a két macska ,a pont mint egy, csak kettő van belőle :D De tényleg, még könnyebb velük, mint eggyel, sokkal kevesebb figyelem kell nekik.
2012. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 intrepid ***** válasza:
25%
Neked kell eldöntened, hogy szobacica, vagy kijáró cica legyen. Ha kijáró cica, akkor boldogabb, de lehet, hogy rövidebb lesz az élete. Nekem kijáró macskáim voltak, 5 - 6 év volt a jellemző. Utána nem jöttek haza. Pótolhatóak voltak.
2012. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem elég neki az a mozgástér, amit leírsz. Ha csak a fürdőszoba ablakos, olyan lesz neki, mint egy börtön. Meg fog zakkanni. Napközben nem fog rongálni semmit. Ha egyedül vannak, a nap nagy részében szunyókálnak, alszanak. Ha pedig eddig nem volt vadulós, inkább hagyd nyitva a szobát is.
2012. szept. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
nyugodtan engedd be a lakás többi részébe is. a macskák amíg egyedül vannak...hát mondjuk úgy, hogy macsek módra szunyálnak amíg haza nem ér a gazdi :) de ha tutira akarsz menni szerezz be vagy készíts kaparófát neki, ha te készíted, rakj rá egy madzagot valami nem szétrágható pofoznivalóval a végén, amit majd pofoz és a nagy pofozások közepette pedig rá fog jönni, mire való a kaparófa :) ha ismeri a cicaalmot, akkor meg főleg nincs mitől félni :D
2012. szept. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Nekem évek óta van cicám, kert nélkül. Mindegy, hogy fiú vagy làny, ivartalaníttatni kell, mert akkor nem vàgyik annyira kifelé. Ha fiú főleg, mert spriccelnek, és az naon büdi. Ha sokat nem vagy otthon, a legjobb megoldàs a cicatàrs. Ha nem akarsz màsikat, biztosíts neki lógó cuccokat, amivel jàtszhat, kaparófára meg úgy lehet szoktatni, hogy mikor elkezd kaparni valamit, odarakod a kaparófàhoz, és ràrakod az elsö 2 mancsàt.hamar felfogjàk. A macskàk 16 óràt is szundizhatnak amúgy, valszínű csak akkor lesz ébren, ha otthon vagy. Ràdiót is jó ötlet bekapcsolva hagyni neki(kossuthot), h emberi hangokat halljon. Viszont ha keveset vagy vele, akkor folyton nyaggatni fog, h foglalkozz vele.már ha szeret téged.(a cicàkat még nevelő célzattal sem szabad megsuhintani, meg ilyesmi.)ha sose foglalkozol vele, akkor meg életunt lesz, és pròbàl majd megszökni. Én az enyémet póràzon ki szoktam vinni a parkba, h kint is legyen.sétàltatni nem lehet ùgy mint kutyàt, de nagyon szeretnek ùj helyeket felfedezni.
2012. okt. 1. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja ha àt tud menni szomszéd kertbe, ne engedd ki. Nekünk is van kertünk és az előzõ cicám megmérgezve jött haza, nagyon rossz volt. A mostani azért nem mehet ki.autók is gyakran elütik őket. A hàzban meg bàrhova beengedheted,nekem a legnagyobb károm az volt, h megràgott egy könyvborítòt.miutàn màr megmàsztak minden megmàszhatót lenyugodnak és csak akkor garázdâlkodnak, ha figyelemhiànyosak. Iratokat meg dràga törékenyt azért ne hagyj elöl.meg nem àrt kirakni neki szàraztàpot, napközbenre, h ha megkordul a pocója, ne éhezzen, amíg hazaérsz.
2012. okt. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vicuska87 ***** válasza:

Szobanövényeket oda kell tenni ahol nem éri el, és minden törhetőt is!

Venni kell neki egy kaparófát, vagy egy cicabútort, ami elég magas.

Ha bezárod azzal az ő életét keseríted meg!

Ez olyan, mintha anyukád elmenne dolgozni, téged pedig bezárna a fürdőbe, amíg haza nem jön.

Azt pedig döntsd el, hogy a cica kinti vagy benti lesz, mert a kinti-benti kombináció nem jó!

Ha benti akkor féregteleníteni kell, ivartalanítani, és oltattni.

Venni kell neki, almot, alomtálat, kaparófát, fésűt, tálkákat, és egy jó minőségű tápot!

2012. okt. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Forever 18 válasza:
9%
Vidd ki a szabadba! Nem rohadhat benn egész nap így csak kínzod! Ha szereted elengeded. Nekem is van cicám ő utál benn lenni, de azért nálunk kicsit más, mert kertes házban vagyunk. Van egy kutyám is jól megvannak együtt amikor hazajövök mindig játszanak. :-) és így boldog is a cicám. Engedd ki főleg ha nem mennek el mi akadálya??
2014. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!