Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicatartók, mire figyeljek?

Cicatartók, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Nem éppen ide tartozik,de remélem tudtok válaszolni...

Szóval 8 hónapos terhes vagyok, jövő hónapban szülök.Szüleimhez gyakran átjárunk,1 héten többször is, kutyájuk eddig is volt, és most vettek egy pici, 8 hetes cicát.

Tudom, hogy az alomhoz nem szabad nyúlkálnom, meg a cicust sem simogatom, de 2 éves fiam odáig van érte,simizi,persze kezet mosunk neki,na de a ruháját is fogdossa cicás kézzel, aztán jön hozzám és megölel, puszit ad.

Nem akarom túlparázni a dolgot, nem akarom 5 percenként mosni fiam kezét...

A toxoplazma fertőzésen még nem estem át vérvétel szerint(pedig gyerek koromban elég sok állatunk volt).


2012. nov. 18. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

az mit takar h vették a kiscicát? fajtiszta cica?

ha igen akkor tuti h nem fertőzött toxoplazmával! a cicák a fertőzött egértől kapják ezt a vírust.és utána is csak max.1 hétig fertőznek vele!

2012. nov. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vicuska87 ***** válasza:
65%

Ha a cica, féregtelenítve van, és most tiszta azaz parazita mentes, akkor nincs semmi félni valód!

A cicát, 3 havonta kell féregteleníteni! Nem tudom, hogy kinti cica e, vagy benti!

Ha benti, akkor nyugodtan simogasd te is, nem lesz semmi bajod tőle!

Ha kinti, akkor inkább kerüld, mert a 3 hónapos átfutási idő alatt, bármikor férges lehet!

2012. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nem fajta tiszta,de még egyszer sem volt kint,szüleim ma hozták el,ez volt az első "levegőzése".

Szüleim sem fogják kiengedni, viszont van benti kutyájuk is, őt ugye ki kell vinni,de amúgy ő is tiszta.A kutyától valamit összeszedhet?

Volt féregtelenítve,jövő héten lesz megint.

2012. nov. 18. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:

1.vagyok


nyugi! így semmit nem szedhetsz össze!!:)

egyszerűen kerüld az almot,és vegyél otthonra antibakteriális kézmosót,és mossatok kezet vele amikor hazaértek!

üdv

2012. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van féregtelenítve akkor nem lesz semmi bajod.Miután végeztetek a cicázással,mossatok kezet.Ennyi.
2012. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat:))
2012. nov. 19. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!