Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám lesz, mire figyeljek?

Cicám lesz, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

tavaly nyáron a nyaralónkhoz odacsapódott egy kóbor cica, akit elkezdtünk etetni, végül szült is nekünk egy kiscicát. Azon a nyáron megoperáltattuk, de ahogy eljött az ősz, mi hazajöttünk, ő ott maradt.


Idén tavasszal amint lementünk már ott volt, és azóta sem tágít a kertünkből. Vagy max vadászni megy el.

Most, amikor hazajöttünk, az autóból alig tudtuk kirakni, annyira akart jönni, úgyhogy sikerült meggyőznöm a családot; cicánk lesz, télen-nyáron. :)

De azt se tudom, hogy kezdjem a felkészülést.


Havonta mekkora költséggel jár egy cica, és az évenkénti oltások, féregtelenítés?

Mennyit eszik naponta?

Kertes házban lakunk, szerintetek alapból kint vagy bent legyen? Hol egyen? Gondolom télen inkább bent, nyáron kint lenne, de mivel kóbor cica, és eddig mindig kint volt, nem tudom mit szólna a bezártsághoz.

Felnőtt cicát lehet még szobatisztává nevelni? Ha igen, hogyan?


Ha először hazajövünk, rögtön kiengedjük?


Köszi a tanácsokat előre is.



2012. szept. 13. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Első néhány nap szerintem maradjon a házban hogy megszokjon titeket, főleg hogy nem pici macsekról van szó.
2012. szept. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Felnőtt cicát is szobatisztaságra lehet "nevelni". Mi a 6 éves kinti cicából "csináltunk" benti cicát, ugyanis kertes házból panelba költöztünk és a cicát természetesen nem hagytuk sorsára. Tökéletesen alkalmazkodott, első pillanattól az alomra jár piszkítani és nem látni rajta, hogy hiányozna neki a kinti élet. Ha csak benti cica lesz belőle, akkor felesleges oltásra költeni, hiszen nem fog más cicákkal találkozni, nem is fog elkapni semmit. Pár napig ne engedjétek ki, szokja a környezetét, szokjon az új szagokhoz, hangokhoz. A cicák étvágya is változó, nyáron a nagy melegben kevesebbet esznek, télen, ill. ahogy jön a hidegebb, többet, hiszen zsírt növesztenek, de azért ne aggódj, nem fog kienni a vagyonotokból.
2012. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Maxitabi ***** válasza:
48%

Szia,

szerintem azért kell oltás-akkor is, ha benti cica, mert mi emberek hazaviszünk a lábunkon minden vírust, bacit.. Az oltási programból nem biztos, hogy minden kell neki, ezt állatorvos elmondja. Utána már csak évente egy kombinált elég, kiv, ha kinti lesz-akkor veszettség elleni is kell.

Féregtelenítés 3havonta. Kaja nem vészes-táp v konzerv. Nálunk 2 cica kajája 125ft/nap (pedig az egyik legdrágább kanadai táp)+ hús néha,konzerv..Nagy kiszerelésben a táp olcsóbb-főleg netről.

Ha benti- kell alomtálca, alom (széles spektrum-árban, minőségben, fajtában),(hamar rászoktathatóak-párszor ráteszed, már tudni fogja) szeretnek felmászni, magasban lenni-macskabútor-kaparófa(hogy ne a bútort szedje szét)-ezt házilag is lehet. Etető-itató tálkák-fontos,hogy mindig legyen friss víz. Fésű, játék.

És a mérgező növények a lakásban!!

Első 2-3 hétben nem kiengedni, hogy megszokjon titeket, az etetést,és a lakást, utána megismertetni a kinti világgal.De ha kutyák vannak a szomszédban, forgalmas utca, akkor nem biztos, hogy kiengedném- csak felügyelettel.

Döntsd el, kint,benti v kinti-benti -a cicák alkalmazkodóak!Olvass sokat és jó cicázást!!

2012. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vicuska87 ***** válasza:

Én biztos benti cicát csinálnék belőle! Én nem javaslom a kinti-benti macskát, mert akkor sosem tudsz eleget tenni, pl, ha este be akar jönni, és addig kaparja az ajtót amíg be nem engeded. Aztán hajnalba kifelé akar menni, pisilni stb.

Nincs jobb, mint egy este az ágyban doromboló macska.


Először is el kell vidd az orvoshoz, hisz bármilye lehet neki, bolha, fülatka, rüh, bőrgomba. Az orvos nézze át, oltsa be, és már mehet is be a házba. Féreghajtó tabletta (drontal cat-széles spektrumú), 3 havonta kell neki adni.

Tehát ha az egészsége rendben van, akkor beviheted a cicát.

Kell neki:

száraztápos gumitalpú fémtálka 800.-

egy kis kerámiatál az alutasakos kajának 600.-

Itató tálka 500-600.-

Ha van rá kereted, akkor megéri megvenni a vízforgatós itatót 11.000.-

Prémium száraztáp, mondjuk royal canin (én is azzal etetek) 10 kg 12.000.- fél évig elég

Alomtál fedett, de az ajtóját lekell venni hogy jól szellőzön 5.000.-

Alom bele: fressnapf premiere excellente 12liter 3500.-

Fésű 2 fajta 3000.-

Kaparófa, ezt akár egy jó barkács személy házilag megcsinálja, ha veszel, akkor olyan 15.000.- 20.000.-


Nos nagyjából ennyi.

Azt tudd, hogy egy cica után szinte mindennap porszívózni kell, hogy ne lepjen el mindent a szőr. A szobanövényeket elérhetetlen magasságba kell tenni.

Prémium táppal kell etetni és nem házikoszttal, hogy rendben legyen az emésztése (napi 1x ürítsen végterméket), szép legyen a szőre, és ne hulljon neki csak vedléskor, és ne legyen büdös, és zsíros a bundája.

Nos, egy benti macska kisebb-nagyobb befektetéssel jár, de szerintem megéri.

2012. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vicuska87 ***** válasza:
Ha valami kérdésed van még, akkor fordulj hozzám nyugodtan!
2012. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha hazaviszitek, egy pár napra csukjátok be valami kisebb helységbe, hogy megszokjon ott. Utána fokozatosan, először csak nappalra, majd éjszakára is engedjétek ki. Én azt javaslom, hogy inkább kinti macsek legyen, mivel ennyi kint töltött idő után lehet, hogy belebetegedne a bezártságba. Én az enyémet max. évente egyszer féregtelenítem. Nem kap drága tápot, mert rá lett nevelve a konyhai kosztra. Konzervet szoktam neki adni egy kis száraz táppal, tejet, meg ugye a maradékokat. És 5 éves, teljesen egészséges (nőstény). Oltani soha nem vittem. Ha nyáron kint van, teljesen felesleges télre beengedni! Hagy élje csak kint a kis világát. Vagy legyen teljesen kinti, vagy csak benti. Fele-fele nem tesz jót neki. Én csak akkor zártam be az enyémet a biciklisbe, amikor az a nagy fagy volt télen, mert féltem, hogy kint kapja el a hóvihar. Amúgy az udvaron van, mióta hozzánk került még kiscicaként. Ha nagyon elkényezteted, lusta macska lesz, szóval én inkább azt mondom, hogy legyen kinti. De a döntés rajtad áll. ;)
2012. szept. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

köszi a tanácsokat.

Mivel a cica eddig mindig kint lakott, ezért semmiképp nem szeretnénk belőle csak benti macskát csinálni, főleg ha már van kertünk.

Viszont igen, ezt én is hallottam, hogy az első napokban be kell zárni a lakásba, hogy megszokja, itt kap enni, ide kell visszatérnie.

Már ettől is előre félek, hogy fogja a pár napos bezártságot tűrni.

A másik meg igen, ha kinti-benti cica, az macerás, főleg hogy az én lakásom a családi házon belül a második emeleten van, vagyis le kell majd menni a lépcsőházban, hogy kiengedjem... És naponta ez 10szer biztosan nem fog megtörténni,főleg hogy napközben dolgozom.


A ti cicátok mennyit eszik naponta?

Annyira eltérő adatokat hallok.

Ez a macska iszonyatosa mennyiséget evett a nyáron, és mellé fogott naponta 4-5 egeret.... (azokat is megette.. :S)

De ha idekerül, és biztosan, rendszeresen kap majd enni, akkor szeretnék "normális" mennyiséget adni neki.

Két éves megoperált, vékony és mozgékony vadászó macskáról van szó.

2012. szept. 15. 11:37
 8/9 Vicuska87 ***** válasza:

Na hát ezért nincs sok értelme a kinti benti macskának!

Alom teszel be neki, és kész!


A bezártsággal meg nincs gond, látnád azén cicáimat, naponta 16 órákat képesek henyélni, és aludni! Egyaltalán nem akarnak ki menni!

2012. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha beszoktatod, jó, hogy nem akar kimenni, hiszen bent sokkal jobb dolga van. Nem kell búvóhelyet keresnie, mindig meleg helyen van, nem kell az eső elől menekülnie. Azt javaslom, hogy döntsd el: kinti vagy benti legyen. Vegyes semmiképpen se!
2012. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!