Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Holnap visszük ivartalaníttatn...

Holnap visszük ivartalaníttatni a cicámat. Mire figyeljek utána?

Figyelt kérdés
Ő az első cicánk, 9 hónapos nőstény. Műtét után természetesen velünk lesz bent a lakásban. De mire figyeljek? Kint végezheti a kis és nagy dolgát? Van egy 11 hetes golden retrieverünk, ő is a házban van. Szeret játszani a cicával, de műtét után nem lenne szerencsés, ha piszkálná. Ha elzárom a cicát egy külön szobába, az megfelel, ugye? Enni adhatom neki azt, mint eddig? Vagy szüksége lesz valamire még pluszba? Vitamin meg ilyenek? És mennyi a felépülési idő általában? Persze az állatorvost is megkérdezem majd ezekről, de szeretnék már úgy oda menni, hogy tudom mire van szükség a műtét után. Köszönöm előre is!
2012. aug. 13. 18:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
a doki mindent elmond.am ez 1 rutin műtét.amikor az enyémet műtötték hazavittük és egyből ment a két kutyámhoz.nem kell annyira aggódni,szívós állat a macska.
2012. aug. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A.Romanov ***** válasza:
100%

Figyelj, hogy hazafelé ne törjön meg a nyaka ha esetleg kosárban viszed, mert akkor megfulladhat. Rutin műtét nincs, de cica ivartalanításnak elhanyagolhatóan kicsi a kockázata. Sok ilyennél asszisztáltam már, nem nagyon bonyolult :)

Érdemes bent tartani utána egy ideig, az elzárás jó, csak altatásból felébredve kóvályog, úgyhogy ha az ágyra teszed vigyázz, le ne essen :)

2012. aug. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

El kell tenni biztonságos helyre, amíg alszik, ne piszkálja a kutya. A fejét úgy állítsd be, hogy ki tudjon folyni a nyála, lefelé álljon a szája. A szemét időnként becsukhatod, hogy ne száradjon ki.

Nézegess rá, míg alszik, mert bármikor felébredhet vagy elkezdhet hányni, akkor segíts neki, töröld meg a száját.

Műtét után még 2-3 napig hányhat, ne ijedj meg.

Ha felébredt, nagyon fog kóvályogni, én segítettem az enyémnek menni, hogy ne üsse be magát, ne zuhanjon a földre.

Az enyém sokszor nagyokat visított, ettől se ijedj meg, ez is altató hatása, amíg teljesen nem tér magához, elég rosszul nézhet ki, de minden macskánál más, valaki jobban, valaki kevésbé jól viseli.

Amikor magánál van, már egész jól, akkor ehet, vigyázz, ha hány, sokat igyon, ne száradjon ki.

Az enyém magának kirágta a varratait, hiába húztunk rá ruhát, vagy ragasztottuk le, mindent leszedett, úgyhogy vissza se kellett vinni varratszedése.

2012. aug. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
3. vagyok. Akkor engedd csak ki, ha teljesen magánál van, nehogy eltévedjen. A nőstényeknek több altató kell, komolyabb műtét, mint a fiúknál, azok pik pak felébrednek, semmi bajuk. A lányok még 2-3 napig lehetnek kicsit furcsák, mire teljesen kiürül az altató.
2012. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Utolsó, neked főleg! Mindenkit felpontoztam! Szép estét Nektek! :)
2012. aug. 13. 19:58
 6/15 anonim ***** válasza:
semmi különös nem kell neki, törölközőt tegyetek alá mert lehet befog pisilni ha reggel viszitek akkor estére kb már jól lesz de ugrálni akkor se ugrálhat ja és figyelj rá amikor ébredeik mert ide oda fog dülöngélni meg majd felakar ugrani amire szokot ( ágy , fotel stb ..,)
2012. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ha nem eszik a műtét elött 24 órával nem fog hányi de ezt az orvosnak mondani kelet volna
2012. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja a pisilést kifelejtettem, arra is ügyelni kell, mert bepisilhet.
2012. aug. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekünk 12 órát mondott az orvos..
2012. aug. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze, azt tudom, hogy nem ehet. Este fél hatra visszük hozzá. Azt mondta, hogy délig ehet, utána zárjam be a házba magamhoz, hogy még véletlenül se egyen össze valamit. Köszi szépen!
2012. aug. 13. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!