Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek megéri vagy...

Szerintetek megéri vagy inkább csak rossz lenne?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy a cicámat ivartalanítás előtt egyszer elletném. Régóta szeretnék egészen pici cicá(ka)t nevelni. Természetesen csak is fajtatiszta cicát fajtatiszta cicával és mindegyikőjük elhelyezéséről gondoskodnék, ahogy mindegyikőjük oltásáról és ivartalanításáról is.

Viszont nem tudom, hogy ez mennyire gyötörné meg az anya macskát. Szerintetek hagyjam ezt az álmot, mert csak rossz lenne a macskámnak?


2012. nov. 25. 16:16
1 2
 1/11 Vicuska87 ***** válasza:
33%

Hát ez no comment!!!!


Ne szaporíts könyörgöm! Ki mondta ezt a hülyeséget, hogy csak úgy lehet ivartalaníttatni, ha egyszer elleted? "Fajtatiszta cicát, fajtatiszta cicával" Megáll az ész! Oltási vannak, törzskönyve, egyébként is... Hogy gondolsz ilyet???

Pffffff....

2012. nov. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nemtudom, hogy végig olvastad-e de nem azért akarom pároztatni őket mert szerintem csak utána lehet ivartalanítani. A fajtatisztát fajtatisztával úgy értettem, hogy pl egy törzskönyves bengáli egy törzskönyves bengálival. És az oltás meg az ivartalanítás nem rájuk, hanem a kölykökre vonatkozott és ezzel azt akartam kifejezni, hogy felelősen gondoskodnék róluk illetőlegesen a keret is meg van rá.

Mindezek ellenére köszönöm a válaszodat, még akkor is ha haszna nem sok volt.

2012. nov. 25. 16:39
 3/11 Vicuska87 ***** válasza:
21%
Ahonnan vetted a fajtatisztának mondott macskádat, ott a szerződésben nem írtátok alá, hogy köteles vagy utódok nélkül ivartalanítani?
2012. nov. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Egészségügyileg az a legjobb a macskának, ha ivarérés előtt ivartalaníttatod. Ezt megnézheted neten, sok helyen írják.

Az ivarérettséggel felvehet olyan szokásokat, amiről az életben nem tudod majd lenevelni.

Tehát a kérdésedre a válasz, nem tennél jót neki, ha elletnél.

Elhiszem, hogy nagyon aranyosak a kismacskák. Javaslom, nézz körül menhelyeken, ha egész kicsit akarsz. Van, hogy nagyon kicsi macskákat visznek be, mert elpusztult az anyjuk stb, tudnád fecskendővel etetni stb.

Vagy lehetnél ideiglenes gazda is, ha maga a macskafelnevelés érdekel.

2012. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Látod első, így is lehet válaszolni.

3. válaszoló lehet h a te tanácsodat fogom megfogadni és örökbefogadok egy kis cicát.:)

De az nekem új, hogy ivarérés előtt kell ivartalanítani. Én pont az ellenkezőjét tudom, hogy az jó, hogy ha az ivar érést megvárjuk és utána ivartalanítjuk...

2012. nov. 25. 19:06
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Tévhit, hogy a szukáknak és a nőstény macskáknak egyszer meg kell elleniük és elavult nézetnek számít az is, hogy egyszer tüzelniük kell az ivartalanítás előtt. Azokban az országokban, ahol a fiatal kölykök ivartalanítása általános, nagy esetszámok alapján tudományos alapossággal vizsgálták meg a különböző életkorban operált állatok egészségi állapotát, így a szőrzet és a csontozat fejlődését, a viselkedési rendellenességek kialakulását, szukákban az inkontinencia, kandúrokban az alsó hugyúti betegség előfordulását, valamint az ivartalanítással megelőzhető problémák (pl. agresszió, jelölés, here-, prosztata-, méh- és tejmirigy-gyulladás és daganatok) előfordulását is és ezek alapján állapították meg azt, hogy mind a nőivarú, mind pedig a hímivarú állatok ivartalanításának vonatkozásában a legoptimálisabb időpont az ivarérettség kialakulása előtti időszak. Ott viszont, ahol ezt soha nem vizsgálták, gyakran légből kapott tévhitek a közkeletűek, ami azért is káros, mert miattuk kevesebb állat és rossz időpontban lesz megoperálva.


[link]


Van olyan állatorvos, aki azt mondja, hogy ivarérés előtt van aki, hogy utána. Az enyém is azt mondta, hogy 8 hónaposan szokta csinálni, de megcsinálta 5 hónaposan. Így kicsit nehezebb a műtét, mert kicsik a szervek, nehezebb megtalálni, viszont nem viseli meg a macskát.


Az örökbefogadás szép dolog lenne, és a macskád barátként fog rá nézni. Ha megtartanád egy kölykét, nagy százalékban 3 hónapos körül az anya elkezdi elzavarni a kicsit, ösztönösen, hogy kezdje el a saját életét. Úgyhogy mindenképp jó, ha inkább hozol egy kismacskát.

2012. nov. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, a te válaszaid tényleg hasznosak voltak!:)
2012. nov. 25. 19:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, Vicuska honnan szedi az agymenéseit ("fajtatisztának mondott macskád", stb.), de nagyon idegesítő.

Amúgy ha csak nem akarsz tenyészteni, ne szaporítsd. Így is sok kóbor cica van, ha annyira kiscicát szeretnél, akkor tényleg az örökbefogadás lenne a legjobb. :)

2012. nov. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Pont a Vicus "stílusa" miatt nem járok már ide...:(
2012. nov. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vicuska87 ***** válasza:
17%

Azta mindenit, most meg kell hogy ijedjek???


Mindenkinek saját döntése, hogy olvas e vagy sem, amiket itt leírnak! Nem muszáj gondolom, mindenkinek egy véleményen lenni! Mindenki leírja azt amit gondol!

És néha az igazság fáj! Sajnálom...

2012. nov. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!