Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen a cicám?

Miért ilyen a cicám?

Figyelt kérdés

lassan féléves cicám csak akkor aranyoskodik velünk ha ketten maradunk vele. tehát ha én vagyok vele kettesben akkor jön bujik, orrozunk stb, de amint bejönnek többen a szobába vagy elmegy, vagy csak simán bedurcizik és nem lehet megsimogatni mert harap...

vagy csak simán ilyen a macskalét..?

(a harapás az külön probléma nem tudom meg fog-e oldódni...)

ivartalanított, kisfiú, első macskám


2012. nov. 27. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ezért szeretem annyira fiú létemre a cicákat, mert öntörvényűek.

Sokkal kevésbé lehet lekenyerezni, mint más háziállatokat, ugyanakkor tudnak iszonyat kedvesek is lenni - ha Ők úgy akarják.

A harapást ki fogja nőni, finoman fegyelmezd meg ha harap.

2012. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

fegyelmezzünk rendszeresen, következetesen, de csak nem akar leszokni.. (hangsúlyozom h nem verjünk, meg semmi ilyesmi!)


szóval akkor ilyen a macskalét :)

oksi akkor is akármilyen is nagyon szeretem! :)

2012. nov. 27. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:

jajj de édi lehet! A kis puszilgatnivalók!

Az én macskám már 11 éve ezt csinálja...sőt ma meg is pofozott a kis puha mancsával, mert nem törtem neki elég gyorsan a szotyit :D

2012. nov. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen a természete, nem szereti a nagy társaságot. Ilyenkor legszívesebben láthatatlan lenne, ezért nem szereti, ha ilyenkor zavarod.

Van olyan macska, aki olyan, mint a kutya, jön valaki és rámászik, de a legtöbb elvonul inkább.

2012. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én cicám is pont ilyen!!! Ha 3an vagyunk akkor oké (én, a párom meg ő... csak nálunk 3-sasban megy ez )de ha valaki jön rögtön szalad, meg harap... tök ugyan azt csinálja mint a tied... és az enyém is benti cica ivartalanított fiú, 7 hónapos :)

(bár nekem ne első hanem sokadik cicám)

2012. nov. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Jeannie ***** válasza:
Szia, az enyém emberimádó, ha egy ismerős átjön, egyből ő lesz a fontos, és ránk ránk se néz, a vendéget akarja elbűvölni rögtön. Persze sikerül is neki, és utána meg elégedetten berreg. Nyilván a tietek kiskorában többet volt egyedül, vagy kizárólag macskatársaságban, így nem alakult ki benne ez a "mindenkit szeretek" hozzáállás. Ha a szobád az ő területe, természetes, hogy nem veszi jó néven, ha egy idegen belép oda, főleg, hogy a te engedélyeddel van ott. Ilyenkor hagyjátok békén, vagy lehet kajával kedveskedni neki, hátha megenyhül. A harapásról akartam igazából írni, ha csak finoman harapdálja a kezedet vagy az ujjadat, főleg dorombolás, simi közben, akkor az a regeszkodás és a szeretet jele, ha ezt nem fogadjátok tőle szivesen, akkor az egy olyan visszajelzés felé, hogy nem akarjátok szeretni, elég bántó, gondolj bele. Lehet, hogy kinövi, de ha ivartalanított, akkor már nagyon nem változik sokat a természete. Ha játék közbeni harapdálásról van szó, az is természetes, hiszen olyankor a macska vadászik, izgul, és nem titeket lát, hanem csak a zsákmányt. Játszatok valami lógatós puha játékkal inkább, amit tud tépni-rugdosni. A macska is személyiség, az ő jellemét is el kell tudni fogadni, és finoman alakítani rajta picit :)
2012. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!