Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez igaz lenne vagy csak tévhit?

Ez igaz lenne vagy csak tévhit?

Figyelt kérdés
Az igaz hogy ha egy kismacskát sokat simogatunk akkor az megfostosodik?nem tudom hogy igaz-e.csak mert én még olyat is hallottam hogy ez hülyeség mert csak azért fosnak ilyenkor a macskák mert adunk nekik tejet és miután már nem szopik áttalakul kicsit a szervezetük és laktózérzékenyek lesznek.szóval nem tudom hogy melyik a helyes válasz.csak mert még nem volt fostos cicám aminek örülök:)
2012. nov. 30. 17:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, csak akkor lesznek fostosak, ha a hasukat túl sokáig vagy erősen simogatjuk. Gondolom felgyorsul az anyagcseréje, és azért. =D
2012. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
én nem szoktam a hasiját simizni de ha véletlen mondjuk megsimizném akkor sokáig lenne fostos vagy csak 1 alkalom erejéig?
2012. nov. 30. 17:57
 3/23 sippara ***** válasza:
19%
véletlen mondjuk ne fosasd meg a macskát. vagy ha mégis, akkor véletlen mondjuk jól tarkón kéne vágni egy péklapáttal. nem biztos, hogy bármi baja lenne tőle, de nem hiszem, hogy akkora hatalmas odafigyelést igényelne, hogy ne gyűrögesd a pocakját órákig.
2012. nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
a hasiját nem is szoktam piszkálni!ilyet nem mondtam egy szóval sem.csak megkérdeztem.
2012. nov. 30. 18:03
 5/23 anonim ***** válasza:
55%

Mi hogy "fostos" meg hogy "megfostosodik"?? Mi ez, valami parasztnyelven van, vagy hogyan beszélsz így??

A kiscicának úgy működik az emésztése, hogy az anyja nyalogatja hasát, ezért ha az alhasát simogatod, vagy például nedves vattával dörzsölöd, akkor megjön az ingere, és elkezd jönni a kaki meg a pisi. Ezt a bébicicák csinálják. Szerintem max 3-4 hónapos koráig érheted nála el ezt az ingert. Remélem sikerült válaszolni a kérdésre, mert hogy őszinte legyek, ha besz*rok se tudom, hogy mit próbáltál kérdezni

2012. nov. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Csak egy alkalomig. De nincs ilyen.
2012. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

akkor hogy mondjam?meg ez nem parasztnyelv csak mit monjak rá máshogy?folyékonyat kakil vagy mi?

De amúgy köszi mindenkinek!

2012. nov. 30. 18:24
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
5ös, Veszprém környékén is használják ezt a szót, hogy megfostosodik...azt jelenti, hogy hasmenése lesz, folyton kakil. de mivel igen, az anyacica is nyalogatja a popsiját, hogy kakiljon, szerintem is tévhit.
2012. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%

5-össel értek egyet. Az olyan helyeken használják ezt a szót, ahol a macska fogyóeszköz, agyra főre szaporodnak, időnként megfostosodnak a kicsik, majd ki is száradnak és elpusztulnak.

Rendes állattartó azt mondja hasmenése van és tudja, hogy mitől van.

2012. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

Pont ezért nem tévhit, mert az anyja is így csinálja és a kismacskában még él az inger. Ne simogasd a hasát és ne nyomogasd. Ha a hátát simogatod nem lesz semmi baja, meg ha a hóna alatt emeled, nem pedig a hasánál fogva.


Nem azért laktózérzékenyek, mert átalakul a szervezetük. Már amikor megszületnek is laktózérzékenyek, a macska anyatejben nincs laktóz. A tehéntejben van főleg, pl a kecsketejben már sokkal kevesebb van.

2012. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!