Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az tévhit hogy minden cica...

Az tévhit hogy minden cica rögtön alomba piszkít? Vagy csak az én cicám kivétel? Hogy szoktassam alomra?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam a cica kiskorától kezdve alomba jár pisilni ,kakilni. A régi cicám így is tett. Sosem pisilt szét sehova sem. Van egy kiscicám , az alomba is bele pisil / kakil de tegnap az ágyába pisilt ma pedig a szőnyegre kakilt. Mutogatom neki hol az alom, egy nap 5-6 x is bele teszem ,de így sem mindig megy bele. Normális ez így? Hogy szoktassam alomra?
2011. máj. 22. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, normális dolog. Ők sem egyformák, ahogy mi, emberek sem. Van, aki könnyebben tanul, és gyorsabban sajátít el dolgokat. A macskáknál is így van. Szerintem ne aggódj, előbb-utóbb megérti, hogy mit is szeretnél tőle, és arra is rá fog jönni neki is jobb, ha alomba végzi a dolgát, hiszen az elfedi a szagát, amire minden macska törekszik, ezért is kaparják el az ürüléküket. Nekem több alom kiscicám volt már, más szülőktől, és azt vettem észre, hogy az egyik adag kiscica elsőre megértette, hogy mit szeretnék, a másik alomnak több időre volt szüksége, a harmadik alomnak meg még többre.

Azért azt a területet, ahova pisilt/kakilt, valamilyen fertőtlenítőszerrel mosd át, mert az elveszi a szagát. Ha ugyanis érzi a szagát, akkor azt fogja gondolni, hogy oda kell végeznie a dolgát. Jó lehet még narancs vagy valamilyen citrus héjával bedörzsölni azokat a helyeket, amikre pisilt/kakilt, mert ezeknek a szagát nem szeretik a macskák.

2011. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyémnek csak megmutattam rögtön oda pisilt, de vannak ilyen meg olyan cicák, úh ne aggódj majd rászokik
2011. máj. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg kell neki mutatni az almát. Az anyjától könnyebben megtanulná. És ehhez egy életen át ragaszkodik is.


Az enyém nem egyszer pirított már rám, hogy az alma kritikán aluli, ő arra rá nem ül (ez az eljárás rendben is volna, de van amikor a nejemnél mószerol be a kis mocsok).


Az kölyökkorában alomra szoktatott macska viszont, ha máshol végzi a dolgát, annak mindig komoly oka van. Mert az neki a legkellemetlenebb malőr.

2011. máj. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam a mindig bevállt tuti....

Ha rossz helyre akar piszkolni, ha nem, odaviszed az alomba, fogod az kis első mancsát, és lukat kaparsz vele!

Ezt sokszor...és mindig szépen, finoman beszélsz vele, simogatod...

Ha lehet jó sok almot rakj szoktatáskor, mert imádnak jó mély gödröt ásni, élvezik, és ezért könnyű alomba szoktatni őket!

2011. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!