Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz vagy tévhit az, hogy egy...

Igaz vagy tévhit az, hogy egy szuka kutyának életében legalább egyszer kölykeznie kell?

Figyelt kérdés

Ha tévhit, miért alakult ki?

Köszi!


2011. júl. 9. 15:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
??:D
2011. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
tévhit. de hogy miért alakult ki, arról fogalmam sincs...
2011. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már, de nem tudom, hogy igaz-e vagy sem..:)
2011. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem igaz!!! Régi "babona", hogy megbolondul a kutya, ha nem párzik egyszer életében. Azt nem tudom, miért alakult ki, gondolom azért, mert a tüzelési időszakban tényleg "megbolondulnak" a kutyák. De ezen nem segít, ha párzanak, attól még legközelebb is ugyanúgy be fognak zsongani.
2011. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hülyeség, ilyen állatvédők írják, nagyon tudnak hasonulni velük, nem fosztanának meg semmi jót egy állattól, egy biztos valami hiányzik az életükből.
2011. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
És ha nem kölykezik, akkor mi lesz? 12 éves korában belehal? Szörnyű.
2011. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem cicám van,10 éves ivartalanított sohasem volt kölyke,és elvan,boldog.
2011. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanitani kell és kész.
2011. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző két ivartalanított kutyám egyike 15,másik 17 évig élt gond nélkül.

Azért terjedt el ez a tévhit,hogy egyszer ellenie kell életében,mert egyes "állatorvosok"(az ilyen a TEleki téren vette a diplomáját)is ezt mondják érdeklődő kutyatulajdonosoknak.

A kutyának nem öröm a párzás,vemhesség,ellés,kölyöknevelés,hanem kellemetlen és fájdalmas.Ezért nem marad ki semmi jóból,ha egyszer sem ellik,semmi hiányérzete nem lesz.

A szabadon élő kutyaféléknél csak és kizárólag a domináns pár szaporodik,a többi soha az életben,tehát genetikailag bennük van,hogy semmi bajuk nem lesz saját alom nélkül.

2011. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ivartalanított szuka kutyánk van és nem párzott eddig és semmi baja sincsen.
2011. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!