Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szabad macskának tejet adni...

Szabad macskának tejet adni vagy nem?

Figyelt kérdés

van két 7 hónapos macskánk és néha adunk nekik tejet, joghurtot és sajtot

ezeket mind nagyon szeretik de nem tudom, hogy káros-e vagy sem...

annyi mindent írnak össze vissza



2012. dec. 1. 22:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Nyilván kitalálták már az okos állatvédők, hogy nem lehet, de én ilyenről nem hallottam még. 7 macskám volt, az összes ivott tejet és mindegyik 10 éves koráig, sőt, valamelyik 14 éves koráig is élt.

Jöhet a lepontozás.

2012. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Van macska, főleg a picik, akinek hasmenése van tőle, de a legtöbb cicának kis mennyiségben nem árt. DE olyan, mint a víz, telítettség érzetet ad, de aztán ugyanolyan éhesek lesznek tőle, tehát mindennapos ételnek nem jó. Én akkor szoktam nekik adni, amikor elfogyott a rendes táp és már meg akarnak támadni. Vagy télen ha hideg van, kapnak kicsit. Amúgy nagy mértékben a nyers hústól és egyes rossz minőségű tápoktól is hányhat, "hasmenéselhet" a macska. A joghurttól szerintem nem lesz baja és a sajttól se. Bárszor kapjon a cica, de legyen mellette száraztáp, konzerv is.
2012. dec. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Laktózmenteset bármikor.
2012. dec. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
Az enyém júniusban lett 1 éves és amióta megvan langyos tejet iszik, és csak amikor az udvaron van akkor iszik vizet. Szóval nyugodtan adj neki :)
2012. dec. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Mecse ***** válasza:
100%

Nem az okos állatvédők találták ki, hanem bizonyított dolog hogy a macskák laktózra érzékenyek (nézz utána bárhol) a tehéntej pedig laktóztartalmú normál állapotában.


Ha logikusan átgondolod, a macska egy igazi ragadozó, egy növényevő állat borjának való tej (mint a tehéntej) annyit tesz vele, hogy semmit (ez a mondat a fejemben jobban hangzott, de mindegy).


Nem arról van szó, hogy hamarabb elpusztul ha tejet iszik, ilyet senki nem mondott. Szereti is minden macska a tejet, ezt sem tagadta senki sem. Viszont hasmenése lesz tőle, figyeld meg.


Plusz azt így elmondanám zárójelben hogy egy macska 20+ évig is elélhet (ismertem 24 éves macskát), 10 év még nem kimondottan idős kor cicáknál.

2012. dec. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

Tisztelt Kérdező!

Minden állatorvosi és állatetetési honlapon azt olvasom, hogy tehéntejet nem szabad adni, nem tudja feldolgozni a szervezetük és megy tőle a hasuk.

Jónéhány macskánk volt már. Egy részük meg sem kóstolta, többségük nem csak itta, hanem nagyon szerette. Egy részük benti cica volt, az alomban találkoztam a székletükkel: soha egynek sem ment a hasa a tejtől és amelyik nem élt meg szép kort, azért volt, mert autó gázolta el.

Nyáron szívesen isszák hidegen, hűvösebb időben langyosan kapják.

Szomszédaink macskái is is többnyire tejivók. Mikor erről beszéltünk, akkor egyik szomszédom azt mondta "biztos azért nem árt nekik, mert nem tudnak olvasni róla. Amúgy meg kíváncsi lennék arra, hogyan alszik egy orvos. Mert szerintük minden helyzetnek van káros hatása, veszélye. A macskákkal szemben én még el is tudtam olvasni, mégse számít."

Tejfölt, joghurtot egyikük sem kedvelte, legfeljebb belenyaltak.

Sajtot csak egy evett, úgy megeszegette, de nagyon nem volt oda érte.

2012. dec. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

Nem szabad tejet adni, legfeljebb cicatejet.


Akik tejjel itatnak, nyilván nem alomba kakil a macska, hanem esetleg a szomszéd kertjét fossa össze.

Nem ártanak tanulnotok egy két hasznos információt.

2012. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

igen, falun is laktózmentes cicatejet adnak a macskáknak, akik élnek 14 évig.

álszent degeneráltak vagytok.

2012. dec. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%

Tudom felesleges a vita, mert ti ragaszkodtok a magatok igazához. De beláthatnátok, hogy az állatorvos csak igazat mond. Bár szerintetek ő egy pénzéhes szörnyeteg, aki csak a pénz miatt ivartalanít, egyébként semmi értelme és a macskákat amúgy is otthon is meg lehet gyógyítani.

De a sors megbüntet titeket azzal, hogy elpusztul a macskátok, mert nincs kezelve, megmérgezik, mert összefossa, jelöli a szomszéd területét. Bár belőletek már rég kiveszett az érzés, mert már több 10 macskátok hullott el és amúgy is minden évben több tucat születik.

2012. dec. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

Kedves "Szeretekfőzni"!

Soha nem gondoltam, hogy az állatorvosok pénzéhes szörnyetegek. Költözésünk miatt többükhöz is hordtuk/hordjuk állatainkat és igen tisztelem őket. De csak az én életemben pl. a humán gyógyászatban nem egy betonbiztosnak hitt diagnosztizálás, terápia dőlt meg és ma már nem csak hogy nem ajánlott, hanem többük tiltott. És az aranyos dolog pl. amikor a 78 éves, egészséges néni aggódik a háziorvosa életéért, mert már 2 elődje temetésén volt ott, akik étkezése miatt súlyos megbetegedést és rövid életkilátást jósoltak neki. Ettől még nem haszontalan az orvostudomány, de elég különbözőek vagyunk.

Minden cicánk -nemétől függetlenül- ivartalanítva volt/van. És minden évben, jó egészségi állapotban, megvizsgálja őket -nem pénzéhes, nem szörnyeteg, hanem nagytudású, állatszerető állatorvos- és kapnak oltásokat, féreghajtót is.

Szerencsénkre kevés esetben volt szükség soron kívüli orvosi segítségre, de akkor azonnal irány az állatorvos! Kéznél van az állatorvosi könyv (mert van neki) és mindig fel van írva az ügyeletes elérhetősége (bár az utóbbi időben ez kényelmes, mert megoldják, hogy ugyanazon a számon legyen elérhető, bárki is az ügyeletes). Mindig elől van (nyáron hűvös helyen, télen meleg helyen) a kibélelt macskaszállító. Sőt, amikor egy ideig 2 macskánk volt -mert amúgy mindig csak 1 van, sajnálom, de nem több tucat-, 2 box is volt, ha netán egyszerre kellett volna vinni őket.

Mint előző hozzászólásomban írtam, volt időszak, amikor olyan helyen laktunk, hogy kizárólag benti macska volt (bár mindig, mindegyik be is jöhet) és láttam, takarítottam az almot. Az a cica éppen nagy tejivó volt, egyszerű 1,5%-os tehéntejet ivott és soha, de soha nem ment a hasa.

Egyetlen macskánkat sem mérgezték meg. Igaz nem is voltak olyan fortyogó dühhel élő szomszédaink, mint amilyen indulattal Ön ír.

Több 10 macskánk nem hullott el (bár mi úgy mondjuk, hogy elmúlt a kis élete és szépen eltemetjük)és az ivartalanítás miatt nem tud -pláne több tucat kiscica- születni.

Egyébként, míg írását olvastam, kakilt a cicánk az alomba -a hűvös miatt most többnyire bent van- és nem kell ilyen indulattal aggódnia, mert nem megy a hasa. Pedig reggel jóízűen lefetyelte a langyos tejet, mert hajnalban kimehetnékje volt és visszatérve biztos át volt kicsit fázva. De lehet, hogy csak azért teszi mindezt, hogy Önt bőszítse.

2012. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!