Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy cicánk (lakótelepen...

Van egy cicánk (lakótelepen lakunk) és lassan már 2 éve, hogy nálunk van. De egy napja össze-visszahány (ma pl. háromszor is). Miért lehet?

Figyelt kérdés
A kaját hányta ki, nem a szőr volt. Lehet, hogy egy növényt rágcsált meg vagy mohón evett? Köszi a válaszokat előre is! Dokihoz meg nem nagyon tudjuk elvinni. Nagy baja lenne? Mondom, 2 éve nálunk lesz lassan, de eddig egyszer sem csinált ilyet. Nőstény és nincs ivartalanítva, de nem hiszem, hogy ennek köze lenne a hányáshoz. Inkább a mohó evés.

2012. dec. 1. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A mohó evéstől nem fog egész nap hányni. Szerintem mégiscsak jobb lenne orvoshoz vinni... nem hiszem el h nincs nálatok állatorvos.
2012. dec. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem az, hogy nincs. az anyagi vonzat miatt (nem részletezném itt). most nyugodtan fekszik, szerintem nem kap mára kaját és akkor tisztul a gyomra.
2012. dec. 2. 00:00
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha csak a "mohó evés"-t fogadod el válasznak, és hiába mondjuk, hogy vidd el orvoshoz, mert ha gyorsan eszik akkor csak utána hányt volna egyszer, akkor minek írsz ki kérdést?


Lehet, hogy megmérgezték, de nem írtad, milyen a hányása...

Nem írtad, mit kap enni...

Ezer dolog lehet, ilyen semmitmondó leírás után és kivizsgálás nélkül nem tudunk diagnózist felállítani, így tanácsot adni sem. Max. annyit, hogy vidd el állatorvoshoz.

2012. dec. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha holnapra rosszabbul akkor mindenképp orvos kell, mert minél tovább romlik az állapota annál drágább kezelés kell majd valószínűleg.

Nézted hogy lázas-e egyébként?

Olvasnivaló:

[link]

2012. dec. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

"Dokihoz meg nem nagyon tudjuk elvinni"


Az igen, felelősségteljes állattartás... majd te se menj orvoshoz, ha beteg leszel.

2012. dec. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vicuska87 ***** válasza:
47%

Hát pedig orovoshoz kellene vinni!


A szőr felhalmozódás ellen nagyon jó a Malt Soft paszta, az segít megemészteni a szőrt, és nem hányja ki!

2012. dec. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha neked nem ér a macskád élete kb 3000Ft-ot, akkor elég szívtelen vagy. Nem mindig kell hatalmas összegeket kifizetni.

Igen, hanem viszed el, el is pusztulhat.

2012. dec. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Állatorvoshoz kellene vinni,ez már biztos nem a mohó evéstől van.Lehet,hogy mérgező növényt rágcsált meg.
2012. dec. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

mondhatnám, hogy köszönöm a "pozitív" hangvételű válaszokat is, de nem :D aki pedig a felelősségteljes állattartásról hadovált, annak üzenném, hogy doktorhoz mi se mindig megyünk, mert képzeld el, vannak gyógyszerek és az ember ki tudja magát otthon kúrálni. ismeretlenbe te ne ítélj meg engem!


én reagáltam túl, a macskának semmi baja, teljesen jól van. csak még nem volt ilyen és mivel szeretem ezt a macskát és gondoskodunk róla, megijedtem. akármi volt az, kiürült belőle és semmi baja (állatorvosi véleményt erre már nem kérnék).

2012. dec. 3. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!