Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ahhoz, hogy lakótelepen...

Ahhoz, hogy lakótelepen kutyát tartsunk, tényleg kell a szomszédok beleegyezése? Várom szíves, hozzáértő válaszotokat!

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 09:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Nézd meg a lépcsőház házirendjét vagy kérdezd meg a közös képviselőt. Nálunk nem kellett egyik szomszéd beleegyezése sem. De valahol szükséges sajnos. Sőt, olyanról is tudok, ahol egyáltalán nem lehet kutya :(
2012. szept. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk az a szabály, hogy a ház háromnegyedének bele kell egyezni. Így itt az a vicces helyzet állt elő, hogy nekem úgy van kutyám, hogy mindenki beleegyezett, kivéve a szintemen lakó egymillió éves, zsémbes öregasszonyokat. Vagyis éppen a szomszédaim nem egyeztek bele, de mivel megvolt a háromnegyed, így ez nem számított.
2012. szept. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Így van, a ház szabályzata határozza meg. Én erről nem is tudtam anno, szóval csak úgy elhoztam két kutyát mindenféle beleegyezés nélkül:D Vén boszorkány kárált is, de mikor látta, hogy csöndben vannak a kutyák, abbahagyta.
2012. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez is tévhit, h kell a házban lakók beleegyezése. Sajnos a házirendek sem megfelelőek.


146/2011. (XII. 2.) AB határozat: a "közvetlen szomszédok hozzájárulása" aránytalan tulajdoni korlátozást jelent, sértve ezzel az alkotmány 13. § (1) bekezdését.

2012. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt találtam a Facebookon egy ezzel kapcsolatos videó ( [link] alatt:


"Két megjegyzésem lenne a témával kapcsolatban:

Először is: 146/2011. (XII. 2.) AB határozat: a „közvetlen szomszédok hozzájárulása” aránytalan tulajdoni korlátozást jelent, sértve ezzel az Alkotmány 13. § (1) bekezdését. Továbbá egy önkormányzati RENDELET nem lehet szigorúbb, mint az állatvédelmi TÖRVÉNY és kiegészítő KORMÁNYRENDELETei, nem írhatja azokat fölül. Csak az utóbbiakban leírt feltételeket kell teljesíteni, illetve az állattartással tartósan és szükségtelenül nem zavarhatjuk a környező lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjét.

2012. szept. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: húú, köszi, ezt jó tudni!
2012. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Na jó, de mi hiába tudjuk, ha a jogalkalmazók nem tudják és büntetnek ezerrel!


Pont ezért szájkosár se kell a kutyákra, de nem ártana a helyi rendeletekből is töröltetni az ehhez hasonló ellentétes rendelkezéseket!


[link]

2012. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Örülök, ha Minimentők fényképe ide is eljutott :) Akkor a "kutyáinkat" is lehet nézegetni :D
2012. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

'Na jó, de mi hiába tudjuk, ha a jogalkalmazók nem tudják és büntetnek ezerrel!'


Nem a jogalkotók büntetnek, hanem általában olyanok, akiknek fogalma sincs semmiről. Nekik csak előírják, hogy menjenek ellenőrizni és bírságolnak, nem feltétlenül jogszerűen...

A másik: ha tudod, hogy nincs igazuk, akkor nem kell befizetni a büntetést. Max. feljelentenek (nyilván nem ennyire egyszerű, hisz vannak fokozatok, de végső esetben feljelentést is tehetnek). Tök mindegy meddig mennek el, a végén úgyis Te nyersz. De ha befizetjük a bírságot, miközben nem is büntethetnének meg, annak mi értelme? Max. annyi, hogy 'megint volt egy hülye, aki inkább fizetett, minthogy (végső esetben) bíróságra járjon'...

2012. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

JogALKALMAZÓt írtam. :)

Ebben már tényleg nem vagyok otthon, de szerintem a bírságot mindenképp be kell fizetni, utána lehet fellebbezni és ha jogtalan volt, akkor vissza fizetik. De ha be se fizetem, azzal csak súlyosbítom a helyzetet. Mindenesetre olyan már volt, hogy leálltam a rendőrrel vitatkozni mert szájkosarat követlet a kutyámra a helyi rendelet alapján, én pedig megmutattam neki, hogy pont az általa hivatkozott rendelet alapján NEM kell rá szájkosár. Egy kicsit még próbálkozott, hogy de ez nem is olyan fajta meg hasonlók, aztán rájott, hogy vesztett ügye van és inkább elment.

2012. szept. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!