Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ez macskanátha?

Szerintetek ez macskanátha?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves cicám, ma reggel ahogy megláttam csipás volt a szeme, kicsit fel van dagadva a szemhéja és piros is neki. És tüsszög is, meg kicsit szuszog ahogy a levegőt veszi. Eddig semmi baja nem volt, és most nagyon aggódom érte. Játszik is, eszik is meg iszik is rendesen, anyum szerint az a baja, hogy a szénpor belement a szemébe vagy ilyesmi, mert mi szénnel fűtünk, és ott szokott játszani a többi cicánkkal.

Állatorvoshoz nem akarja vinni, mert szerinte túl drága, meg a legközelebbi állatorvos is 40 km-re van, de tudom hogyha macskanátha, azt csak orvos gyógyíthatja... nem tudom mit csináljak, szerintetek keddig kibírná a cica? Mert akkor szokott jönni egy állatorvos körrendelésre, ha tényleg nátha akkor kihívnám én. Addig nem tudok neki valahogy segíteni? Mit csináljak vele? (Bocsánat a rengeteg kérdésért, de eddig egyik macskánkkal sem volt ilyen probléma)

Köszönöm a válaszokat.


2012. dec. 2. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, hívd ki te az orvost.

Ismerem a szülők hozzáállását, hallottam olyat, hogy a macska véresre vakarta a fejét, a szülő meg azt mondta, hogy rácsöppent a meggy.

Nem mindig drága az orvos, lehet, hogy pár ezer Ft elég lesz.

2012. dec. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Szóval akkor ez biztos macskanátha? Elkaphatja a többi cica is? 4 macskánk van, ebből kettő ivartalanítva van, a maradék kettőt most szeretnénk majd télen.. Ez befolyásolja a betegséget? Nincs valami amivel segíthetek? Valami vitaminos dolog, esetleg kamilla tea vagy van még itthon visine szemcsepp is.. nem tudom azt szabad neki adni? Vagy mit csináljak keddig? Köszönöm a választ ment a zöld!
2012. dec. 2. 11:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy macskanátha, biztosat nem tudok mondani. Elkaphatja a többi is, ezért kell mindenképp kezeltetni. Házi módszert sajnos nem tudok, majd a többiek talán. De kamillával ne kend a szemét, nem szokott beválni, sima vízzel töröld le. Az jó, hogy van étvágya, így még van esély időben elcsípni a betegséget.

Jobbulást a cicának!

2012. dec. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás nem befolyásolja, hanem az oltások. De kisebb az esély, hogy ivartalanított macska összeszed valamit, mert nem járkálnak el annyira.
2012. dec. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2012. dec. 2. 11:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos, házi módszer nincs, ha valóban macskanátha. Nekem már mindkettő volt, annak ellenére, hogy lakásban élnek. Cipővel simán hazahozható :(( Két antibiotikum injekcióval helyrejöttek, mert egyébként oltva vannak. Arra figyelj, ha esetleg lázas lesz, eleget igyon.(39 fok felett lázas, addig normális a testhőmérséklete a cicának) Ha máshogy nem, fecskendővel itasd meg. A szemét ne kamillával mosd, mert szárítja, langyos vizes vattával törölgesd neki. Készíts egy meleg kuckót, ahova vissza tud húzódni, ha romlik az állapota. Kezelés nélkül kínok között pusztul el. Esetleg keress képeket és mutasd meg anyukádnak....
2012. dec. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha valóban macskanátha,megfertőzheti a többi cicát is.Legjobb,ha kihívod az állatorvost.Nem árt,ha évente be is oltatjátok őket.
2012. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!