Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mihez kezdhetnék egy állandóan...

Mihez kezdhetnék egy állandóan bepiszkító macskával?

Figyelt kérdés

Olyan 5 hónapos körül lehet a cica, 1-2 hónapja fogadtuk be. Értelmes, bújós, játékos, erős cica, semmi gond nem lenne vele ezt kivéve. Mióta idehoztuk, folyamatosan bepisil a házba és bekakil a pincénkbe, illetve a garázsunkba. 10 percig nem hagyhatjuk a házban bent, míg eszik pl, mert 2 percig nem figyelünk rá és már le is pisili a falat vagy az egyik sarkot, erre már sokszor volt példa. A pincébe pedig nem tehetem le, hogy ott melegedhessen télen, mert összecsinál ott is mindent, egy éjszaka alatt 2-3 helyre is odapiszkít. Volt már több cicám, így tudom, hogy ez nem normális, ennyi idősen már nem szabadna odacsinálnia így sehova, ennyi idős macskák már szobatiszták szoktak lenni. Az előző cicáim akár napi 8-10 órákat is bent lehettek velem a házban, itt is éjszakázhattak, de sosem csináltak be, egyszer sem, mindig kikérezkedtek az udvarra.

Viszont tudom az okát, miért csinálja ezt a pici. Az előző gazdái, akiknél kb 3 hónapos koráig volt, folyamatosan, alom nélkül bezárva tartották a faházukban. Egy beton alapú, kijárat nélküli helyiségbe szokott be 3 hónap alatt, nem csoda, hogy így nem tanulta meg, hogy be nem szabad csinálni, csak ki az udvarra. Alom, illetve kiengedés nélkül azt szokta meg, hogy nyugodtan be lehet csinálni akárhova, elásni sem tudta, így ez neki a természetes még mindig.

A kérdésem ez lenne, ennyi idősen lehet még valamit csinálni vele? Már odadugtuk a pisijéhez a fejét, próbáltuk nevelni, de semmi hatás. Pedig nem szeretném, ha a telet kint kellene töltenie emiatt, de sz*rt sem fogok minden áldott nap pucolni miatta. Egyébként a fűre is odakakil úgy, hogy el sem ássa, teljesen eltorzultak az ilyesfajta szokásai.

Lehet valahogy még ebből szobatiszta macska? Tippek esetleg?


2012. dec. 2. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked hogy több helyre tegyél almot.és mikor láttod hogy wc-ni akar akkor emeld fel és ted bele az alomba.és ne enged hogy kijöjjön még nem végzi el a dolgát.

Nekem igy sikerült!

2012. dec. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy nem tudom egész nap felügyelni, és mivel nem jelez, fogalmam sincs, mikor kell neki. Csak teljes természetességgel fogja magát az egyik pillanatban, megáll a fal mellett és rápisil. Az előző macskáim legalább jeleztek, hogy kimennének...
2012. dec. 2. 14:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon okos állatok, meg fogja tanulni, amint megérti, hogy mit is vársz el tőle. Első nap kb óránként, fél óránként tedd rá az alomra. Ha kell neki, ha nem. Tars ott kicsit. Egyszer úgyis bele fog pisilni, kakilni, de így nagy az esély, hogy épp kelleni fog majd neki. Ha belewécézik, dicsérd meg. Adhatsz neki jutalomfalatot is. Ha mellé megy mégis, szídd meg, de ütni nem kell, meg a fejét belenyomkodni. Másnap lehet ritkábban, de még mindig gyakran tedd az alomra. Következő napokon egyre ritkábban lehet már.

Én így szoktattam egy macskát az alomra, 3. nap már magától ment, de akkor is időnként még megmutattam neki, nehogy elfelejtse.

Mutasd meg neki azt is, hogy be kell takarni, szórj rá te is kézzel az alomból, és a kis lábait is mozgasd úgy, mintha ő takarná be.

Meg fogja tanulni, fiatal még nagyon.

2012. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!