Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megzakkant a macskánk, vagy...

Megzakkant a macskánk, vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Alapjáraton is bizalmatlan, ijedős cica.

Engem választott az érdemtelen gazdája helyett, ide költözött, azóta én gondozom.

Velem jól kijön, sosincs "balhé", még ha rászólok, vagy összecsapom a tenyerem figyelmeztetésképpen, akkor sem támad.

A férjem viszont szabályosan fél tőle.

Nem egyszer volt hogy simogatta a macska fejét, az dorobolt, majd egyszer csak felugrott, beleharapott a férjem kezébe, és utána folyamatosan támadott, harapott, karmolt.

Vagy tízszer megharapta a férjem bokáját, csuklóját, amit ért.

Akkor fejezte be mikor erélyesen rászóltam, el is vonult megsértődve.

Mi a jófene lehet vele ilyenkor? Még az életben nem láttam ilyet.

Ivartalanított lány cica, tehát még csak nem is itt lehet a gond.


2012. dec. 5. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Lehet hogy férfi bántotta és arra emlékszik vissza.
2012. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem csak játék, még ha durva is. A macskák tudják kivel mit lehet csinálni. A férjed ne féljen tőle, hanem szóljon rá erélyesen. Meg fogja tanulni a macska. Esetleg nem akarok még egy cicát? Egymással durvulhatnak, ahogy akarnak. Nálam így van. Hozzám csak hízelegni jönnek, meg dorombolni. Egy ember nem mindig tudja levezetni a macska fölös energiáit.
2012. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos nem játék.

Játékból csak odakap, szokott néha. Olyankor legfeljebb a nadrágszárunkat kapja el, aztán szalad mint a villám.

Itt véreset harapott, és látszott rajta hogy teljesen el van szállva valahová, sorozatosan támadott.


A férjem meg csak ront a helyzeten, úgy megijedt hogy a macska felé kapott, tehát nem tudom hogy oldjam meg a konfliktust.

A cica végül odament törleszkedni, bocsánatot kérni a férjemtől, tehát érezte hogy ő volt a ludas...


Orvosnál nemrég jártunk, egészséges, így nem értem mi lehet ez a reakció.

Lehet hogy az első válaszolónak van igaza.


Másik macskát nem hozok mellé, mert utálja őket.

Több macskával volt együtt tartva, agybajt kapott tőlük, most is felpofozza rögtön és ráfúj, ha valamelyik az útjába kerül :)

2012. dec. 5. 12:03
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
hu velem csinálna ilyet egy macska akkorát belerúgnék hogy Timbuktuig repülne
2012. dec. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pont itt a baj hogy a férjem is így áll hozzá :)


Rendes, hálás cica, ez az őrület nem értem hogy honnan jön. Pedig egyébként köztünk alszik minden éjszaka.

2012. dec. 5. 12:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjed legyen nagyon türelmes, egyszer csak sikerül elnyerni a macska bizalmát. Különben a macska megérzi, ha "legszívesebben belerúgna" és jól szétszedi a kezét :)
2012. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom neked az Animal Planeten a Pokoli macskák című műsort.Nagyon hasznos, pontosan ilyen problémákra van specializálódva.Sokat lehet tanulni belőle :)
2012. dec. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt megharapná a férjed kellene adjon valami jelet.
2012. dec. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!