Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támad ránk az amúgy...

Miért támad ránk az amúgy szelíd macskánk? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
4éves macskánkkal eddig semmi baj nem volt, de újabban váratlanul betámad az emberekre. Fekszünk az ágyon, és rámegy 20karommal meg fogakkal hirtelen a lábunkra, és ez bizony nagyon fáj. Aztán tudja, hogy bűnös, egyből kirohan és lapít, vagy menekül. Vagy simogatás közben, mikor már félig alszik, rákap az ember kezére és karmolja meg harapja. Így akar közölni valamit, hogy nem tetszik neki valami? Vagy csak játszani akar? Hogyan szokassam le erről? Van, hogy lesben áll az ajtó előtt, és amint kilépünk, "akcióba lép". Nektek is szokott ilyet csinálni?
2012. aug. 22. 14:38
 1/7 imaprincess_diebitch válasza:
Az én macskám is szokott néha csak úgy megtámadni és teljes erőből tépi a bőrömet...Fogalmam sincs miért, talán elborul az agya...Vagy bosszút áll valamiért..:/
2012. aug. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Játszani akar és mindaddig nem tudja hogy ez neked rossz mig macskanyelven nem közlöd vele. Fújj rá mint egy másik macska, abból ért. Mindig, következetesen akkor mikor csinálja. Ha megfelelöen alapos vagy már a készülödést is észreveheted és akkor is ráfújhatsz.
2012. aug. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hehe :) köszi, kettes, ez eszembe nem jutott volna... lesz alkalmam szerintem kipróbálni, és milyen logikus! Miből értene, ha ebből nem! :)
2012. aug. 22. 17:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy unatkozik mostanában, és így akarja felhívni a figyelmet magára. Az enyém is néha dilisebb, mint máskor, akkor jól megnyavarom, és látszik is rajta, hogy nagyon feldobott lesz tőle :D
2012. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha megtámad, egy picit koppints az orrára.

Az enyém evés és kakilás után kerül ilyen lelki állapotba.

2012. aug. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5ös! Az enyém is megőrül evés és kakilás után :D Nagyon meg lehet akkor magával elégedve :D
2012. aug. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon ismerős.:-) Engem mindig a lépcsőnél kap el, elindulok a lépcsőn felfelé, amikor a közepénél járok Bodza(cicám) megindul és mikorra felérek ráugrik a lábamra, amióta nálunk van ezt csinálja.(2 éve) Amúgy különös, mert van amikor nem is engedi ki a körmét és nem fáj. Szerintem ezzel csak játszik, de van nálam amikor úgy bevadul és olyan fejeket tud vágni ilyenkor van hogy megijedek tőle..de már ismerem minden mozdulatát, tehát mindig megúszom épp bőrrel. :-)
2012. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!