Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet valami baja a cicának...

Lehet valami baja a cicának az ivartalanítástól?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de igazából nagyon félek kiivartalanítani a nőstény cicámat. Mivel számomra ő nagyon fontos, és egyszer már megmérgezték, és emiatt majdnem el is pusztult, azóta különösen féltem. Félek, hogy esetleg elront valamit a doki, és meghal... erre ugye elég kevés az esély? És valóban nem lesz ettől semmi baja?
2009. aug. 19. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy a doki elront bármit is, az ivartalanítás rutinműtétnek számít! Egyszer én is rákérdeztem dokinál, mennyire kockázatos ez, azt mondta, az altatás mindig kockázatos, de szerintem minimális az esélye, hogy egy ilyen műtét közben meghaljon. Csak a családunkban volt 3 állatkasztrációs műtét, 2 macska + 1 kutya, egyiküknek sem lett semmi baja.
2009. aug. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is féltettem de sokkal több előnye van a műtétnek, mint az a minimális esély, hogy elront valamit a doki. Válassz körültekintően orvost .

Gondolj az előnyeire ( tovább élhet a cica, méh és ivarszervi megbetegedések esélyének csökkenése, nyugodtabbak lesztek Ti is, nem lesz felesleges szaporulat).

Minden műtét kockázattal jár, de nem lesz semmi baj hidd el, a cicák szívósak!!!!!!!!!!! 1 óra alatt kész is volt az enyém, mehettünk érte.

Amit még tehetsz, hogy figyeled a műtét után, vele vagy. Mert ahogy kezd magához térni, fel próbál kelni, legyél mellette, érzezze ott vagy. Napok alatt felépül és örülni fogsz a döntésednek.


Ne aggódj !!! :-))))))))))))))

2009. aug. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
minden cicókám ivartalinatva van fiú,lányok is évek óta,még egyiknek sem volt baja emiatt,a lányokat jobban megviseli,ők csak másnap lesznek jobban,vigyázz le ne essenek,mert csak tántorognak:A fiúknak meg se kottyan!
2009. aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, semmi baja nem lesz.
2009. aug. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!