Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Lehet valami baja a cicának az ivartalanítástól?

Lehet, hogy hülye kérdés, de igazából nagyon félek kiivartalanítani a nőstény cicámat. Mivel számomra ő nagyon fontos, és egyszer már megmérgezték, és emiatt majdnem el is pusztult, azóta különösen féltem. Félek, hogy esetleg elront valamit a doki, és meghal... erre ugye elég kevés az esély? És valóban nem lesz ettől semmi baja?

2009. aug. 19. 23:17  Privát üzenet  

A válaszok
Nem valószínű, hogy a doki elront bármit is, az ivartalanítás rutinműtétnek számít! Egyszer én is rákérdeztem dokinál, mennyire kockázatos ez, azt mondta, az altatás mindig kockázatos, de szerintem minimális az esélye, hogy egy ilyen műtét közben meghaljon. Csak a családunkban volt 3 állatkasztrációs műtét, 2 macska + 1 kutya, egyiküknek sem lett semmi baja.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2009. aug. 19. 23:35 Privát üzenet

Én is féltettem de sokkal több előnye van a műtétnek, mint az a minimális esély, hogy elront valamit a doki. Válassz körültekintően orvost .

Gondolj az előnyeire ( tovább élhet a cica, méh és ivarszervi megbetegedések esélyének csökkenése, nyugodtabbak lesztek Ti is, nem lesz felesleges szaporulat).

Minden műtét kockázattal jár, de nem lesz semmi baj hidd el, a cicák szívósak!!!!!!!!!!! 1 óra alatt kész is volt az enyém, mehettünk érte.

Amit még tehetsz, hogy figyeled a műtét után, vele vagy. Mert ahogy kezd magához térni, fel próbál kelni, legyél mellette, érzezze ott vagy. Napok alatt felépül és örülni fogsz a döntésednek.

Ne aggódj !!! :-))))))))))))))

A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2009. aug. 20. 07:04 Privát üzenet
minden cicókám ivartalinatva van fiú,lányok is évek óta,még egyiknek sem volt baja emiatt,a lányokat jobban megviseli,ők csak másnap lesznek jobban,vigyázz le ne essenek,mert csak tántorognak:A fiúknak meg se kottyan!

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2009. aug. 20. 18:59 Privát üzenet
Ne aggódj, semmi baja nem lesz.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2009. aug. 20. 23:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehet valami baja a Neocitrantól a cicának?
Meddig elég 1 kg Kitekat száraztáp 3 cicának, ha csak azt adok nekik?
A száraztáp mellé egy alultasakost szoktam adni a cicának mikor jobb neki adni regelire vagy vacsorára este?
Hogy kell beadni a cicának a Pnazi Multivitamint?
Van két cicám, csak az a baj, hogy az egyik mindig kiszívja a másik nyakát. Ez miért van? Mit tudok ellene tenni? A cicának a nyakán a szőre is más színű.
A kerámia vagy a fémtál jobb cicának etető, itatónak?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!