Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy kb.3 hónapos kiscicám,...

Van egy kb.3 hónapos kiscicám, eddig tiszta fehér volt a bundája, fején volt egy kis fekete csík, viszont most fekete foltok jelentek meg a bundáján. Ezt mi okozhatja?

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Kezd kialakulni a felnőtt színezete.
2012. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A felnőtt szinezete mennyiben térhet el az eredeti szinezetétől?
2012. dec. 9. 18:18
 3/6 Mecse ***** válasza:

Vannak olyan cicafajták amelyek hófehéren születnek, majd pedig kialakul a felnőtt színezetük évek (kb. 3) alatt. Azt gondolom a te cicádban lehet valamennyi valamilyen ilyen fajta cicából, ezért kezdett el most sötétedni.


Fajtacicáknál nagyon eltérhet, hófehérből majdnem fekete pontok is kialakulhatnak, de mivel gondolom nem ismertek a cicád felmenői (onnan gondolom hogy azt mondod kb. 3 hós), ezt gyakorlatilag lehetetlen megmondani hogy pontosan mennyire fog változni a szín a te macsekod esetében :)


Szerintem izgalmas figyelni, így meglepetés lesz hogy hogyan fog kifejlett korában kinézni.

2012. dec. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :o) Egy kicsit csalódtam,ugyanis hófehér cicát szerettem volna,nem gondoltam, hogy változik a szinezetük :)
2012. dec. 9. 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudnál berakni képet a cicádról?
2012. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyakori az állatvilágban, hogy a kölykök és a kifejlett egyedek másképp néznek ki, más a színük. A dalmata és a sziámi kiscicák is hófehéren születnek, míg más fajták elveszik csíkjaikat, foltjaikat.
2012. dec. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!