Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért "dagaszt" a cicám?

Miért "dagaszt" a cicám?

Figyelt kérdés
Szoba cicáról van szó, gyakran beugrik az ölembe vagy az ágyban, és a párnát, takarót esetleg a ruhámat "dagasztja" és közben dorombol is. Miért van ez?

2012. dec. 10. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Mert macska :)

Örülj neki, szerintem olyankor a legédesebbek! :)

2012. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor visszatér a gyerekkora, azt hiszi te vagy a mamája, a mamája emlőjét nyomkodta igy hogy jöjjön belöle a hamit.
2012. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A dagasztás és a dorombolás az elégedettség jele. Ez együtt jár a macskával, mint a nyávogás. Szerintem is ilyenkor a legcukibbak. Az enyéim is csinálják.Ilyenkor jön a dörgölőzés a bújás a hízelkedés, szeretgetés.
2012. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ezt szokta csinálni. Ilyenkor szeretem a legjobban. Dagaszt, dorombol és közben még az arcomhoz is dörgöli a fejét. Ilyenkor úgy csinál, mint amikor kiscicaként még a cicin lógott.
2012. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es válasza a tökéletes, arra emlékezik mikor a mamája cicijét masszírozta hogy minél több tejcit kapjon.
2012. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg aranyos szokás, viszont az én cicám közben a körmét is kiengedi és szinte tépi a ruhámat, szőnyeget, kanapét, ahol éppen van, szóval ha valaki tud megoldást rá azt szívesen fogadom..
2012. dec. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Nyomj be alá egy rongyot, amit nem sajnálsz :)

Az enyémek is csinálják, van amelyik nagyon óvatosan, de van amelyik szinte lukat csinál a ruhámra.

Amúgy tényleg a kiskorukból maradt meg ez a viselkedés, az emlőt dagasztották, hogy jöjjön a tej.

2012. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak az a baj hogy benti cica és nem lehetek mindig mellette..:/
2012. dec. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kinti cicusom is ugyanezt csinálja! Mikor leguggolok hozzá, felugrik az ölembe és dorombolva dagaszt. Olyan kis édes. Csak az a baj, hogy jönnek vele a karmai is, ami már annyira nem kellemes, de hát el kell fogadni. Olyan kis aranyosak ilyenkor!
2012. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!