Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám érti amit beszélek neki?

A cicám érti amit beszélek neki?

Figyelt kérdés
nem hívásokra gondolok, mert arra minden állat hallgat. hanem pl ha elmesélem neki a problémáim akk érti hogy miről van szó és mit mondok neki?
2012. dec. 1. 14:33
1 2
 1/16 anonim válasza:
Annyit tudok-mert nekem is macskám van-hogy megérzi,ha szomorú vagy!
2012. dec. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
a cica nem érti ha nem érzi amit mondasz ahogy viselkedsz..ahogy érzel éppen!
2012. dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ez cicától függ, hogy milyen okos. Az egyik cicám tényleg nagyon intelligens és ha valamit mondog neki nyilván nem érti meg teljesen, de egyes szavakat ismer, megjegyez. Pl. kint voltam, ő pedig az ölemben trónolt és simiztem. Beszéltem hozzá, mint mindig, mikor azt mondtam neki, hogy most be kell mennem mert fázok. Nem mozdultam meg, csak szóltam neki. Erre ő jól belenehezedett az ölembe meg elkezdett kicsit "morogni". Aztán persze nem engedte, hogy elrakjam, de valahogy leküzdöttem magamról. :D Lehet, hogy a nagyon kicsi, tudatalatti mozgásomat érezte, ahoyg kezdek fölállni, vagy a hangsúlyt a hangomban, de végülis megértette. Kiskora óta beszélek hozzá, tanítom trükkökre is. Ha egy cicát így nevelnek és az alap okosság is meg van benne, nagyon szépen lehet vele kommunikálni, ha az emberben is van egy kis tudás a macskákról.

Persze másik cicám elég butus, nehezebben tanul, tipikus cica, de ő is ismer pár alapvető szót.

2012. dec. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
"Elvileg" nem, de szerintem tuti érti.Baromi okosak az állatok. Nekem kutyám van, jókat lehet vele beszélgetni...csak egy a baj: nem válaszol...
2012. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
azt tudom h megérzi ha szomorú vagyok, mert pl volt egyszer olyan h összevesztem a párommal és kimentem cicázni, és mélyen belenézett a szemembe és láttam a szemében h tudja h szomorú vok, meg h nem akarja h az legyek.:) az ember nem is gondolta volna h milyen okos lények az állatok.
2012. dec. 1. 14:43
 6/16 A kérdező kommentje:
akk hogyan beszélsz a kutyáddal?? mondjuk egyértelmű h nem válaszol, de honnan tod biztosra h megérti?
2012. dec. 1. 14:44
 7/16 anonim ***** válasza:
Elvileg nem ért meg, de az a lényeg, hogy te mit gondolsz. Ha szerinted megért, beszélj hozzá! Nekem például jót tesz, ha a cicámhoz beszélek. Nem igaz, hogy nem válaszol. Valamikor nyávogásmonológot ad elő. :D Vagy egyszerűen rád néz vagy dorombol, megpaskolja a kezed. Ezektől jobb kedvem lesz. :)
2012. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
jah csak az a baj hogy amikor nyávog nem értjük mit akar mondani
2012. dec. 1. 15:11
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érti,amit mondasz,de azt tényleg érzi,ha szomorú vagy.Nagyon okos állat a macska.
2012. dec. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az enyém érti. Ha egy másik macskámról beszélek, miközben ő is ott van, elvonul sértődötten. Ha róla beszélek, megjelenik, de ez a többivel is így van.

Azt lehet, hogy nem érti konkréten, hogy pl. matekból rossz jegyet kaptál, de a hangsúlyt mindképp. Otthoni dolgokat viszont értenek.

2012. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!