Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8-9 éves macska mennyire...

8-9 éves macska mennyire számít öregnek?

Figyelt kérdés

Tudom, mennyi az átlag életkor, tudom, emberi léptékkel ez a kor mit jelent, én most arra gondolok, kell-e valamire figyelni már ilyenkor, máshogy nyúljak-e hozzá, óvatosabban, játsszak-e többet/kevesebbet vele, változtassak-e az étrendjén, igényli-e a gyakoribb kézbevételt stb.

Mert többen mondták, hogy ilyen korú macskánál, ha nem megfelelően bánunk velük, merthogy ilyenkor már nagyon kényesek és érzékenyek, és akár az emelgetéstől is sérülhetnek a belső szerveik. Hát nem tudom, egy nyugodt és kiegyensúlyozott cicáról van szó, sose volt vele semmi gond, de azért gondoltam, inkább rákérdezek, mert ilyen formában a neten semmi hasznosat nem találtam. Köszi előre is a segítséget.


2012. dec. 15. 02:07
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Sok idős cica szenved bélrenyheségben és székrekedésben. Némelyik nem tud uralkodni a hólyagján. Ha többször előfordul ilyesmi, vigyük orvoshoz. Rekedéskor rakjunk paraffinolajat az ételébe. előfordulhat foggyökérgyulladás, lerakódott sok fogkő miatt, ez fokozza a vese és máj működési zavarait. Látása és hallása fokozatosan romlik, ezért jobban kell figyelni, h ne lépj rá, ilyesmi.Keverjünk az ételébe 1 kávéskanálnyi zsírt, hogy biztos meglegyen a kalóriaszükséglete, mert az öreg cica szervezete nem szívja fel annyira a tápanyagokat. A hideget is kevésbé bírják.
2012. dec. 15. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Az én cicám 12 évesen még szült, olyan mozgékony volt mint egy 4-5 éves! (Sajnos elütötte egy autó.) Nem igényelt különleges bánásmódot, csak azt vettem észre, hogy nem szerette már a hideget, télen gyakrabban bekérezkedett. Ja, és a száraztápot már nehezen tudta megrágni.
2012. dec. 15. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A 8-9 èves cica, mondjuk mèg nem a nagyon öreg kategória, ha ivartalanítva van, kapott kombinált oltást, rendes táplálékot kap, simán elél 12-15 évig is.
2012. dec. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ismerősöm macskája, 20-on pár évig élt. Mindig kapott vitaminokat. Ennyit tudok róla. Nem volt beteges, benti cica volt. Elkezdtek sorvadni a belsőszervei a végére, akkor voltak fájdalmai, el kellett altatni. Érdemes már most odafigyelned, nem tudom hány éves kortól vannak az idős macska tápok. Az a macska, akit ismertem még 15-17 évesen is bőven rohangált a lakásban, úgyhogy nyugodtan játsz vele, az sem jó, ha nagyon ellustul, de pl. kisgyerek ne nyavargassa ész nélkül.
2012. dec. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy ivartalanított e a macskád, kinti-benti. Bent ugye természetes az ivartalanítás. Azzal is megnövelheted az élete hosszát, még ha kinti akkor is, mert nem fog annyira csavarogni, kevesebb az esély, hogy elüti az autó, nem terheli a szülés stb. és betegségeket is megelőzhetsz.
2012. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy egy macska akár 15-18évig is élhet
2013. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem, volt egy 16 éves cicám. :)
2020. máj. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!