Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért rázza a cicám a farkát,...

Miért rázza a cicám a farkát, (mintha csörgő kígyó lenne)?

Figyelt kérdés

2012. dec. 14. 22:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

Jelölés közben szokták csinálni, ha arra gondolsz, hogy odaáll a fal mellé és hátrafelé pisil közben.

De jelölés nélkül is csinálhatják, csak imitálják, biztos ösztönös dolog.

(Az én nőstény macskám is csinálja, de nem jelöl közben, jól rám ijesztett már párszor)

2012. dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, enyém is ezt teszi, ha megsimítom, ha hozzászólok, ha valami hirtelen zaj keletkezik, stb. Még álmában is.
2012. dec. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ideges.
2012. dec. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az enyém is akkor csinálja, amikor ideges.


Teszem azt aludna és én nem hagyom neki. :D

2012. dec. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amikor gyorsan mozgatja a farkát, akkor ideges, vagy zavarja valami. Ez lehet pl., ha túl régóta simogatod (egyesek nem szeretik, ha nagyon emberszagú lesz a szőrük), lehet játék közben, ha már fáradt, de még játszana, meg hasonlók miatt, ha nem hagyod aludni, enni, macerálod, de nincs kedve hozzá, stb.. :)
2012. dec. 15. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor én másra gondoltam. Ha ideges, akkor nem rázza annyira gyorsan, vagy legalábbis én nem szoktam idegelni a macskáimat :/
2012. dec. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Enyém olyankor csinálja, mikor nagyon akar valamit. Pl. lemenni sétálni :)
2012. dec. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
de amikor ideges, máshogy rázza a farkát, nagyobb lendülettel csapja ide-oda, ez pedig olyan,mintha rezegne a farka :)
2012. dec. 15. 11:39
 9/15 anonim ***** válasza:
És felfelé áll a farka, ugye? Akkor az lesz amit én mondtam. Általában jelölés, de anélkül is csinálják, pontosan az okát nem tudom.
2012. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
igen feláll a farka, de nem spriccel semmit
2012. dec. 15. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!