Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a vélemény a szilikátos...

Mi a vélemény a szilikátos alomról? Megéri?

Figyelt kérdés
egy cicánk van, kb. fél éves. Meddig lenne neki elég? Melyik márka a jó, és milyen árban vannak? köszi a segítséget! :)
2012. dec. 18. 19:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Kingstar szilikátos almot használok, több macskára, de egynek 50-80 napra a csomagolás szerint. 2730Ft 10L. Tehát egy hónapra kb 1365Ft, az igazán olcsó szerintem. És nem kell hetente kétszer hordozgatni a nehéz almos zsákot. A 10L kb 4 és fél kg, könnyű haza vinni. Nagyon jó nedvszívó, teljesen szagtalan.
2012. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
és akkor egyszerre bele kell önteni ezt a mennyiséget, majd kb. 50 nap után kiönteni és újat bele? vagy közben is kell szedegetni a dolgokat? akkor gondolom után kell tölteni? bocs ha hülyeségeket kérdezek, de sose volt még benti cicánk
2012. dec. 18. 20:45
 3/22 anonim ***** válasza:

Egy zsákból egy nagyobb alomtálcát kétszer tudsz megtölteni, tehát 2 hetente kéne teljes alomcsere. Tál fertőtlenítés stb. A szilikátosból a pisit nem kell kiszedni, magába szívja, onnan tudod, hogy cserélni kell, hogy kezd elsárgulni, vagy betartod a 2 hetet. A kakit a wc-be lehet dobni, a pár szem alomtól nem dugul el a wc, feloldódik a vízben. Mindig egyből kiveszem, ha észreveszem, hogy van készül benne valami.

Én fedett alomtálat használok, mert azért annyira nem szép, mikor már sárgul az alom.

2012. dec. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

vagyis egy zsák egy hónap?


fedett alomtálca az milyen? azt könnyen tudja használni?

2012. dec. 18. 21:01
 5/22 anonim ***** válasza:

Egy zsák elvileg 2 hónap, csak belezavarodtam, mert nekem sok macska van és hamar kell cserélni.

Attól függ, hogy mekkora az alomtálcád végülis, mennyi almot töltesz bele, de majd kitapasztalod. A lényeg, hogy akkor kell cserélni, ha elszíneződött.

A fedettet is ugyanúgy használják, az ajtót általában mindenki leszedi, van kis csapóajtaja.

Itt egy, én is kb ennyiért vettem.

[link]

Azért is jó a fedett, mert abból nem tudja kiszórni az almot és jól is néz ki, házikó jellege van.

2012. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Vicuska87 ***** válasza:
26%

Nekem nem higiénikus, és nem természetes!

Én betonitos, csomósodót használok!

2012. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Maxitabi ***** válasza:

Szia, én már kb 6-7 éve használom, nekem bejött, ahogy már írták:kb egy hónapig jó egy alomtálcába. Úgy 5-6 cm-nek kell lennie a tálban, csak a kakit kell naponta kimerni,a pisitől besárgul, ha már nagyon sárga (és szagos kezd lenni),akkor az egészet egyszerre kukába,tál fertőtlenítve kimos. Nálam is kingstar 10 l van,ez éri meg a legjobban,állateledelesben veszem.

És igen, az idő-,és energiaráfordítás,szagtalanság miatt megéri.

2012. dec. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A KingStar macskaalom 100% természetes, biológiailag lebomló, nem mérgező és természetbarát.
2012. dec. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én multifit szilikonosat használok, 3 200 Ft. 8l, ez 3 hétig elég a két cicámnak. Nagyon jó, semmi szaga nincs, és nagyon ritkán kell cserélni.


Kedves szeretekfőzni!


A Kingstar nevű alom hol kapható? Csak rendelni lehet? Mert én még nem találkoztam vele, de ez jobb ár-érték aránynak tűnik mint a multifit.

Találtam amúgy akciósan 2 100-ért.

[link]

Gondolom van szállítási költség, de ha csak kettőt rendel az ember egyszerre, már megérte.

2012. dec. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én Pécsen egy kisállatboltban veszem. Én is láttam azt az akciót, de olyat is láttam, hogy valahol 4000Ft :/.
2012. dec. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!