Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viszi el az anyamacska...

Miért viszi el az anyamacska néhány nap után a kölykeit?

Figyelt kérdés
Anyamacskánk nem éppen biztonságos helyre fialt.A kutyusunk megtalálta a kiscicákat és előhozta őket.Szerencsére még időben észrevettük és beleraktuk őket egy dobozba.Ezután még két kiscicát belehozott a dobozba.Biztonságos helyen voltak,gondoskodtam is az anyacicáról és kicsinyeiről mégis elvitte őket 5 nap után.
2009. aug. 23. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem tetszik neki a környezet. Vagy érzi az emberszagot, vagy valami más oka lehet. Valami biztosan zavarja az anyacicát, félti a kölykeit, ezért viszi el. Hogyha a tiéd a cica, akkor egy csendes, nyugodt helyen tegyél le egy nagy dobozt, béleld ki, tegyél neki tejet és ennivalót egy tálkába közvetlen a doboz mellé, a nagy cicát vidd oda hogy megnézze, hogyha tetszik neki, pár órán belül odaköltözteti a kölykeit is. :)

Sok sikert! :)

2009. aug. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dellfil ***** válasza:

Úgy tudom, ez a természetes viselkedése a nősténymacskáknak. Időnként "áttelepíti" a kölykeit. Természeti környezetben, így nagyobb volt a túlélési lehetőségük, ezért ez a viselkedés volt a "célszerű".

Úgy látszik, a háziasodott macskáknál is gyakran megmaradt ez a "szokás". Ha van rá lehetőség, nem kell megakadályozni.

2009. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első válaszadó vagyok.

Én ilyesmiről nem hallottam, de persze az nem azt jelenti, hogy ez nem így van. Lehet, hogy a második válaszadónak is igaza van, nekem már sok cicusom volt, és szerintem fogadd meg a tanácsom.

2009. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Megfogadom a tanácsokat.Remélem visszahozza őket,mert nagyon szép cicák.
2009. aug. 24. 12:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne:) (első válaszadó vagyok)
2009. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
csak félti őket..:)
2009. aug. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Újra nálunk vannak a kiscicák.Igaz egy kis beavatkozással.Raktam ki neki dobozt meg etetgettem ott az anyacicát.És ha hiszitek ha nem szinte hívott,hogy nézzem meg hol vannak a kiscicái.Ezután előre hozta a fűbe őket.Innen bele kellett raknom a dobozba őket,mert a kutyus már játszott volna velük.És azóta a dobozban nevelgeti őket.És azóta egyébként sokkal közvetlenebb velem az anyacica.De csak velem,senki mással a családból.Úgy látszik bennem már megbízik.Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2009. aug. 27. 10:15
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

(A legelső válaszadó vagyok)

Nagyon-nagyon örülök neki! További jó cicázást :)

2009. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!