Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne tenni, hogy a...

Mit lehetne tenni, hogy a macskám ne vadásszon madarakra?

Figyelt kérdés
-nyáron kaptunk egy gyönyörű szép fekete kis kandúrt,nagyon szép és imádjuk,csak ez a kismacska annyira nagy vadász,hogy mindennap fog valamit,kezdetben egereket hozott,de újabban rákapott a madarakra.Arra gondoltunk már,hogy csengőt rakunk a nyakába,hogy jelezzen a madaraknak....nem fog ártani az idegrendszerének? ...(mivel ő egy kint (is) tartózkodó cica!-és nem tudom a nap 24 órájában felügyelni.....:(

2012. dec. 19. 20:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én sem láttam még sehol macskabiztos kerítést, de ez nem azt jelenti, hogy ezért én se csináltatnám meg. De vannak kennelek is. Akkor jutott ilyesmi először eszembe, mikor az állatkertben láttam a hiúzokat, ott viszont felülről is ráccsal volt borítva a hely, tele fákkal, bokrokkal. Akkor döntöttem el, hogy nekem olyan lesz, egy nagy udvart olyanra megcsinálni. De ha kiskortól nem megy ki a macska, vagy megszokja a bekerített udvart, az lesz neki a természetes.

Az a baj, hogy azért nem csinál ilyet senki, mert más se csinál. Én nem így gondolkodok.

a macskának, gyerekkel ellentétben nem lehet elmagyarázni, hogy mitől kell óvakodni, ne mászkáljon át az úton, a gazdája érte a felelős.

2012. dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat mindenkinek,nálunk magas fakerítés van,és a macska a tetején sétál.Szóval macskabiztos kerítés szerintem nem létezik,egy (igazi) macska előtt nincs akadály...kennelben tartani meg hülyeség,akkor inkább nem tartanék macskát!Remélem sikerül megoldani a madár-kérdést,-mivel sajnáljuk őket-mert ezenkívül semmi gond a cicával,egy átlagos házi macska.
2012. dec. 21. 13:50
 13/14 anonim ***** válasza:
Azért mert neked fingod nincs mi a macskabiztos kerítés, attól még létezik. És rengeteg egyéb megoldás.
2012. dec. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 blackcats ***** válasza:
Semmit. Ösztönösen vadászik madárra is (tehát egészséges és kifejlettek az ösztönei). Tökéletes cicusod van, ne akard visszafojtani az ösztöneit modern megoldásokkal!
2012. dec. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!