Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskát bentre szoktatni...

Kinti macskát bentre szoktatni? Egyáltalán befogadhatom így? SOS, nagyon fontos, egy életről van szó!

Figyelt kérdés

Egy cica napokon belül el fog árvulni. Ismerem, amolyan senki macskája, egy bolt udvarában lakik, a boltosok etetik, még ivartalanítva és oltva is van. De ez a bolt meg fog szűnni. Egy időben én is dolgoztam ott, szóval ismerem, szeretem, ő is szeret engem, bár rég nem láttam.

Kb. 1 éves, exnőstényről van szó.


Én hazahoznám, de itt csak bent lehetne, kint ugyanis olyan kutyák vannak az udvaron, akik simán levadásznák. Amúgy is, nálunk már van macska (1.5 éves, ivartalanított kandúr) és a házunk összvissz 30 négyzetméteres.


Az lenne a kérdés, hogy mit tegyek? Világéletében kint élt, szétszedné a házat? Össze tudnának barátkozni a meglévő cicámmal? Nem akarna állandóan szökni? Nem akarom, hogy esetleg szökésre buzdítsa a meglévő macskámat, abban tönkremennék.



2012. dec. 20. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Rendes tőled, hogy befogadod a cicát!

Az elején lehet, hogy nehéz lesz, idegen macskáknak alapból kell pár hét, mire összeszoknak. Ne ijedj meg, ha nagy fújás, menekülés lesz. Mindig így van, aztán hetek alatt fokozatosan fognak összebarátkozni. Mivel ivartalanított mindkettő, nem lesz probléma, megszeretik egymást!

Azért vigyázz, ne találkozzon a kinti kutyákkal, de gondolom, ha a benti eddig nem találkozott, nem lesz gond.

Meg fogja szokni a bentlétet, jót könnyű megszokni. A macskának az a fontos, hogy meleg legyen, étel legyen és foglalkozzanak vele. Nem a szabadság a fontos, hanem a biztonság.

Légy türelmes, nem lesz gond, biztasd az újat, de a régivel is foglalkozz, ne érezze magát elhanyagolva, bár a macskákra nem jellemző a féltékenység.

2012. dec. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!

Amúgy jó a nickneved, én is szeretek főzni. :)

2012. dec. 20. 21:48
 3/4 etickett válasza:
Haza vitted a cicát?
2012. dec. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze!! Én inkább a saját macskától félnék. Az enyém speciel nem tűr magam mellett más macskát.
2012. dec. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!