Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem minden macska önző,...

Nem minden macska önző, kajaközpontú, kizárólag a területéhez ragaszkodó lény. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Egyes cicák, illetve sokszor a fajtatiszta cicák közül hallani arról, hogy a cicus szinte kutyaként viselkedik a gazdival. Rengeteget van vele, követi mindenhova, nem csak akkor merészkedik elő, amikor éhes. Sokat játszik, érdeklődik, nem önző módon viselkedik, keresi az alkalmat, amikor együtt lehet emberekkel. Szereti ha beszélnek hozzá, figyel és gyorsan tanul kisebb trükköket, illetve tanul be szokásokat (nem mehet be egy szobába, nem szabad a gazdi fején aludni etc.). Nem bújik el, amikor idegen emberek érkeznek a lakásba.

Ti is ismertek ilyen cicákat? Mely fajta képviselői ilyenek? Vagy szinte minden fajtatiszta cica társaságkedvelő?

Elsősorban benti cicákról lenne szó, nekem kintiekkel nincs tapasztalatom, vagyis csak annyi, hogy kajázni járt haza.



2012. dec. 25. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

A lakásban tartott házi macska is olyan, mint amit leírtál. Az enyém, amint leülök a kanapéra, jön és behelyezkedik az ölembe.

Szobából viszont egyiket sem lehet kizárni, kivéve, ha becsukod az ajtót.

Ha bent akarsz macskát tartani, nem lehet úgy, mint eddig, ivartalaníttatni kell.

2012. dec. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Vicuska87 ***** válasza:
42%
Ha bent tartod a cicát, akkor általában, szinte minden cica (házi is) ilyen emberközpontú. A fent felsoroltak, viszont egyén függők, hiszen akár fajtatiszta brit, és brit közt is van különbség!
2012. dec. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 beni házi fekete cicám van.pont olyanok amilyet írtál csak bújnak és bújnak.ha kimegyek és meglátnak az ablakból elkezdenek nyávogni hogy menjek be.Am az egyik utcáról befogadott.
2012. dec. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mecse ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal, bent tartott szeretett cica nagy eséllyel ilyen lesz amilyet leírtál.


Nekem van egy meggyőződésem hogy 50%-ban kutya cicám, aki ragdoll.


Ettől függetlenül minden macska lehet ilyen, házi vagy nem házi, nem(csak) fajtafüggő.


Azt is meg kell jegyezni hogy van olyan cica akit hiába tartasz odabent és adsz meg neki mindent, le sem fog kakkantani (ismerek is ilyet, jobb sora nem is lehetne és mégsem érdeklik az emberek egyáltalán, nem kell neki simi, nem kell neki semmi, kizárólag a kaja).


Legnagyobb részben egyéniség-függő a dolog.

2012. dec. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Platypus ***** válasza:
89%
A mi cicánk pontosan ilyen, még trükköket is tanítottam neki. Utasításra ugrik és körbefordul, persze jutalomfalatért. Ha megyek hazafelé, már a lépcsőház elején hallom, hogy ugrik le a galériáról és megy az ajtó elé, nyávogni. Bármit csinálok, érdekli, mindig a környékemen fekszik le dögleni. Bárki jön hozzánk látogatóba, megy és érdeklődik. Pedig egy cirmos házimacska. Csak éppen kölyökkorától kezdve sokat foglalkoztak vele, ennyi a nagy varázslat. A fajtatiszta kölykökkel is sokat foglalkoznak a rendes tenyésztők, a házimacskák jelentős része meg csak megszületik és felnő valahogy az emberek mellett.
2012. dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom Platypus válaszát miért kellett lepontozni a lepontozó mániásoknak, pedig jókat írt.
2012. dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én cicáim kint is vannak, meg bent is. Nyáron, mikor szinte tényleg csak enni járnak be, kevésbé ragaszkodók. Télen, mikor jóformán csak bent tartózkodnak sokkal bújósabbak. Úgyhogy egyetértek, a benti macskák emberközpontúbbak.
2012. dec. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek.

Ahogy az előzők írták,egy sima házicica is lehet ilyen.Nincs két egyforma.

Nekünk két házicicánk van:az egyik bújós,játékos,kis termetű.A másik lusta,majdnem egész nap alszik,a simogatást nem nagyon igényli.Ja,és kijárósok,de télen legtöbbször bent vannak.

2012. dec. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szerintem meg egyik cica se olyan, mint a kérdésben felsoroltak, ezt csak azok szajkózzák akik nem szeretik őket, mert a kutyákat szeretik, és fogalmuk nincs, milyen egy macska. nekünk kinti is volt, amelyik mindig kikísérte anyukámat a buszhoz, meg elébe ment, mikor jött haza. a másik meg engem keresett, mikor elköltöztem (pedig az nem is a mienk volt, hanem az egész ház közös cicája). egy másikat elvittük 20 kilométerre falura, aztán hazajött.
2013. jan. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Rengeteg kinti, nem fajtatiszta, sima házimacskám volt már. (Legalább 15 az évek alatt.)

Nekem mindegyik ilyen volt, kedvesek, érdeklődőek. Egész nap itthon voltak, amikor hazaértem már a kapunál/ajtónál vártak, ha kimentem kertészkedni akkor is leültek mellém, egyszerűen a füvet nem tudtam levágni, vagy a cserepet nem tudtam hová letenni, mert mindenhol ült egy cica. :)

Amikor kaktuszt ültettem, még a cserépbe, a kaktuszra is ráfeküdtek és nézték mit csinálok, aztán szedegethettem a macskaszőrt a kaktuszról (nem sérültek meg a macskák).

Ha kimentem diót szedni vagy petrezselyemért a kertbe a macskák jöttek utánam. Amikor almát szedtünk és többször fordultunk a rekesszel, akkor is szaladtak velünk le-fel egész végig, nagyon vicces volt. És nem azért, mert éhesek voltak, nem is nyávogta, csak jöttek mindig.


És az enyémek is megtanulták, hogy nem jöhetnek be, nyitott ajtónál is mindig csak a küszöbre ültek le, nem jöttek be.

Némelyik annyira ragaszkodó, hogy leesem miattuk a lépcsőn, mert folyamatosan bújnak a lábamhoz, komolyan nem tudok mozdulni. A múltkor is kinevetett a postás, mert látta, hogy jövök a macskákkal a lábamon, de nem bírtam haladni tőlük és kiabáltam, hogy várjon meg. Komolyan kellett legalább 2 perc, mire odaértem hozzá, mert a lábam köré tekerednek a cicák, és nem tudok lépni, nehogy leessek, vagy rájuk lépjek. Ellökhetem őket a lábammal, de rögtön ugranak vissza (erősebben meg nyilván nem fogok belerúgni).

Legtöbbször nekünk is előjönnek, ha vendégünk van, de leginkább csak ha ismerős érkezik. Ha ismeretlenek jönnek, akkor csak a legritkább esetben jönnek elő, de szerintem ez normális. Ne is menjen oda akárkihez a macska. De szerintem ha hívnám őket, előjönnének akkor is.


Szóval hatalmas hülyeség általánosítani. Szerintem nagyrészt nevelés kérdése a dolog, a gének önmagában nem határoznak meg mindent.

2013. jan. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!