Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Kezdem utálni a...

Mit tegyek? Kezdem utálni a macskámat!

Figyelt kérdés

Mielőtt elítélnétek leírom, hogy én imádom az állatokat és nehezen tudok rájuk haragudni, az is pár percig tart. Úgyhogy megkérnélek titeket, hogy a bunkó és egyéb rossz szándékú választ hanyagoljátok!

És tudom, hogy hogyan kell állatot tartani, volt már egy pár.


1 hete befogadtunk egy kiscicát, kis csúnya volt de bújt, dorombolt és törődésre volt szüksége. Elkezdett karmolászni, nyávogni meg ilyenek, úgy voltam/voltunk vele, hogy biztos csak játszik meg, hogy még kicsi stb. Elvittük az orvoshoz mert betegen kaptuk meg, szegény nagyon szarul nézett ki. Már jobban van, gyógyulgat de nagyon idegesít, hogy nem lehet hozzányúlni mert harap, karmol, nyávog meg állandóan idegeskedik és ááá... ilyen macskám még nem volt. Szerettem volna bentre egy állatot de anyám csak macskát engedett, pedig eredetileg kutyát akartam mert sokkal jobb mint a macska. Egyébként ezért nem szeretem a macskákat mert csak addig kedvesek ameddig szükségük van rád, legalábbis ezeknél a falusi keverék macskáknál általában így van. Én már úgy vagyok vele, hogy ha sokáig fogja ezt csinálni egyszer betelik a pohár és nem lesz bentimacska mert kirakom. Adok neki enni, simogatom, szeretgetem, melegbe van, azt csinál amit akar, tiszta és mégis agresszíven viselkedik. Beszarok rajta komolyan mondom. Pedig először olyan kis aranyos, szeretnivaló macskának tűnt. Kezdem azt érezni, hogy ez a szeretet kezd átmenni utálatba. Pedig én aztán utálom az olyanokat akik utálják az állatokat. Mit tegyek? Egyáltalán miért ilyen? Nincs piszkálva egész nap de néha jólesne megsimogatni őt.



2012. dec. 25. 21:16
1 2
 1/15 anonim válasza:
80%
a betegsége gyengesége miatt lesz, enyém pont ilyen volt amikor beteg volt, de ha jól lesz hidd el nem fogja ezt csinálni!:) üdv.:)
2012. dec. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Nekem is ilyen volt a kandúr macskám, de az enyém akkor, amikor felnőtt. Mi ivartalanítással oldottuk meg a problémát, de a te cicádnál még nem lehet, hogyha kicsi. A mi macskáink kinitek, és nincs semmi bajuk. Van egy meleg, bélelt kuckójuk, ahová ha az 5 macska bemegy, nem lehet fázni. Rendesen kapnak enni, inni. Mivel, mi nem hozhatunk be állatot a lakásba, azaz macskát, ezért én kint játszom velük. Levezetem a fölös energiájukat. Én nem vettem nekik semmi különleges játékot, van nekik egy műanyag egér és kész. Ezzel elvannak egy darabig, de hamar megunják. Hosszú gondolkodás után esszembejutott, hogy én magam csinálok nekik játékot. Egy parafadugó és vastag cérna/fonál kell hozzá. Átszúrjuk a dugót, belefűzzük a cérnát, elkötjük, és a macska előtt ráncigáljuk. Ettől az én macskám, aki ilyesmi mint a tiéd, édes kis cuki szőrgombolyaggá vált. Remélem segítettem, és hogy ez a te cicádnál is beválik. ;)
2012. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%

azért ilyen, mert macska

ki kell tenni

te jó voltál, mindent megtettél

2012. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

falusi keverék macska = házi macska


Nos minden kiscica ilyen. Ha megnézed a kiskutyus is ugrál harapdál. Az is picit idegesítő.


Simogatni kell egyenlőre ne vedd kézbe ha valahova lefekszik simogasd majd később ölbe is veheted. Adj időt neki is és magadnak is NE ADD FEL ILYEN KÖNNYEN!

2012. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Van neki játéka, szokott játszani ha mutogatjuk neki. Oké, hogy kicsi meg minden de ő ezt nem játékból csinálja, hanem halálosan komolyan gondolja. A kiskutya az más, mert könnyen nevelhető de a macska megint más és nehezebb vele. Amúgy azt hiszem lány macska.
2012. dec. 25. 21:40
 6/15 anonim válasza:
100%

Szerintem te is nyűgös vagy, ha beteg vagy. Ha utcáról szedtétek össze, akkor még nem tudja értékelni, hogy állandóan szeretgeted(nyúzod). (amúgy ha tudod, hogy hogyan kell állatot tartani miért kérdezed meg, hogy mit tegyél?)


Az én macskámat egy lepukkadt házból mentettük meg, ugyanúgy keverék utcai kölyökmacska volt. Ugyanezt csinálta ő is. Aztán megszokta hogy tőlem kap kaját 2-3 hét múlva magától oda jött, addig nem szeretgettem max néha megsimogattam. Szerintem türelem kell...

2012. dec. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
legyél hozzá türelmes nehogy kitedd ebbe a hidegbe a végén még megfagy...
2012. dec. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Ha falusi keverék akkor fokozatosan nyugodtan kiteheted , de csak fokozatosan. pl.: ház->erkély/terasz-> udvar
2012. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Még csak egy hete van nálad és beteg is, ne legyél türelmetlen!

Nagyon csúnyán beszélsz róla, szerintem érzi, hogy te inkább kutyát akartál. A macskák okosak, még a keverékek is.

2012. dec. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Egy hét nagyon kevés idő. Hagyd felfedezni, várd meg, míg ő jön oda hozzád. Beteg is, lehet, hogy lázas, vagy fáj a hasa, akármi lehet. Majd amikor teljesen meggyógyult, mi a baja egyébként? Volt féregkezelve? Attól is fájhat a hasa.
2012. dec. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!