Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

A kinti macskák ugy szadon járnak kelnek minden udvart bejárnak és ugye sok helyen van kutya. A kutyások ugy nem tehetnek róla hogyha széttépi az ebük a macsekot este. Nektek mi a véleményetek erről a témáról?

Elég ramaty a megfogalmazás de remélem értitek.


2012. dec. 25. 23:53
 1/6 bamboochatheone ***** válasza:
11%
Amelyik macska nem képes meglógni egy kutya elől, az érdemes a halálra.
2012. dec. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

1-es, elég gagyi ez a hozzáállás. Kb., amelyik ember nem tud elfutni/elúszni a krokodil elől, az megérdemli, hogy megegyék.

Az nem jut eszedbe, te egyszerű ember, hogy amelyik macska kutya mellett nő fel, az nem biztos, hogy fél tőlük?

Vannak elcseszett emberek, akik ráadásul rá is hergelik a kutyájukat a macskákra. Megnézném, hogyan ciccognának, ha ők lennének a macskák, mert utolsó bunkók.

2012. dec. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Normális kutyatartó tényleg nem tehet erről.

Vannak bőven ebek akik mindenféle hergelés nélkül széttépik a macskákat...

A hergelőket pedig tényleg kapja el a krokodil.


Sajnos a macskákat sem kell félteni.

Anyáméknál a szomszéd kutyatenyésztő. Nem egy macskánk volt, aki a kerítésen keresztül direkt idegesítette a kiengedett kutyákat.

A szomszédnak pedig a saját kutyája szedte szét a macskáját 5 évnyi együttélés után, mert összeverekedtek valamin.


Ez a természet rendje, támogatni nem kell az ilyesmit, de ha véletlenül megtörténik az normál esetben senkinek sem a hibája.

2012. dec. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mecse ***** válasza:
84%

Volt itt egy kérdés ami hasonló témájú volt (tuti nemcsak egy volt, de most ez jutott eszembe), amiben a kérdező tudni akarta mit tennének a "macskások" -rühellem a kutyás-macskás dichotómiát de mindegy- ha a szomszéd kutya szétszedné a cicájukat.


Meglepetésemre a válaszok majdnem 100%-a nem hibáztatta a kutyát (baromi kellemes meglepetés volt és őszintén meglepett), ellenben a macskagazdit, aki engedi hogy a macskája oda mászkáljon ahová akar, nem törődve azokkal a tényezőkkel amelyek veszélyt jelenthetnek rá ebben az esetben.


Ezzel értek teljes mértékben egyet, a kutyának is a saját udvarán van a helye, a cicának sincs helye mások udvarán, sem kutya hergelése céljából, sem egyéb okból. Még akkor is ha a kutyát nem hergeli, lehet olyan szomszéd aki nem csípi a macskákat és mondjuk meg fogja mérgezni vagy egyéb elbűvölőséget követ el ellene. Vagy tényleg bármi egyéb ok folytán nem szeretne macskát az udvarán.


Minden gazdi felelős a saját állataiért, elég baj hogy a macska issza meg a levét hogy az emberek úgy vannak vele hogy csináljon csak amit akar merthogy macska, a kérdésben említett kutya által széttépett cica esetében.

2012. dec. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt a kérdést nem láttam de a kutyás kategóriában is volt egy ilyen hogy asszem perzsa cicák szöktek át két kutyához.

2012. dec. 26. 08:57
 6/6 anonim ***** válasza:
32%

A macskáért a gazdája a felelős. Nézegettem én is a kutyás oldalt, sajnos gyakori az ilyen eset, meg mérgezés is, mert a szomszédok zavarja a macskaürülék.

Pl. egy menhelyi kutyának már nem biztos, hogy meg tudják tanítani, hogy ne bántsa a macskát.

Bezzeg a macskások, ha a macska elkapja a madarat, az természetes vadászösztön. Érdekes gondolkodás.

Örülök, hogy az én macskáik biztonságban vannak, az én lelkiismeretem tiszta, az az állat, akiért felelősséget vállaltam, nem lesz kutya áldozata, vagy méregé, és autó sem üti el.

Csak valakit annyira nem érdekel az egész, hogy tegyen valamit, vagy bármit, mert már sok macskája így pusztult el, és neki ez természetes.

2012. dec. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!