Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák miért dörgölőznek a...

A macskák miért dörgölőznek a gazdájához hozzá? Szeretetből, vagy más miatt? Ha nem szeretetből, akkor hogyan mutatja ki a szeretetét egy macska?

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szeretetből és mert enni kér:) legalábbis az én két cirmim:)

amikor kegyetlen szeretetrohamuk van, akkor dagasztanak és dorombolnak nagyon, van, amikor szimplán az ölembe ugranak, vagy ,,dumálnak", hogy simizzem már. az egyik meg finoman rágcsálja az ujjamat, ha rájön az érzés, és közben berreg, mint a dízelmotor:)))))))))))

ja, meg bújnak a pofijukkal az arcomhoz, mint valami kis kosok:)

2009. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én cicámiról beszélnél. :D Az újrágcsálást leszámítva.

Dagasztanak, dorombolnak, dörgölőznek, bújnak, ölbeugranak, tolják a kis pofijukat az arcomhoz. A legédesebbek amikor a nózijukkal puszilagatnak. :)

Borzasztó aranyosak, nagyon szeretem őket. :)

2009. aug. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ösztönös dolog.A macskafélék egyszerűen ilyen hízelgősek - a házimacskának meg már szinte a génjeiben van!Figyeld meg:általában egy szék/asztal lábához is rendszeresen odadörgölődznek.;)
2009. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyenek az enyém is.

Úgy hallottam, azért dörgölőznek a gazdájukhoz, meg tárgyakhoz, mert szeretik őket, és így valahogy meg is jelöli, hogy az övé. A szagával, azt hiszem.

2009. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert így adnak-vesznek szagmintát. ezért van, hogy nemcsak emberekhez, de tárgyakhoz is hozzádörgölőznek.
2009. aug. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
a macskák fején, állkapcsuk mentés és a farkuk tövénél illatmirigyek találhatóak, a finom törleszkedéssel pedig átviszik illatukat az emberre. A macskák szeretik, ha környezetükben mindenhol érződik a jelenlétük, ezért dörgölőznek hozzá bútorokhoz is és ajtófélfákhoz, de még véletlenül sem köszönni akarnak nekik:)
2009. nov. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!