Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta ez a cica?...

Kiry kérdése:

Milyen fajta ez a cica? Találtuk ezt a cicát, nagyon barátságos, nyugodt, csendes cica. A kinézete alapján legjobban a norvég erdei macskára hasonlít.

Figyelt kérdés

Itt van két kép róla:

[link]


[link]


2012. dec. 27. 16:22
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen, a dokival januárra beszéltük meg az ivartalanítást, akkor majd lehet okosabb is leszek, hogy milyen típus, bár ha keverék akkor gondolom nincsenek extra igényei a cicusnak.
2012. dec. 27. 17:35
 12/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem valami maine coon keverék lehet. Sok keveréket (kutyát és macskát is) eladnak jó pénzért fajtatisztának - aztán mikor felnő ez lesz belőle.
2012. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ő biztosan kevert, de nagyon szép cica. Szeretgessétek egész nap :D
2012. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Szegényke, nem is értem, hogy rakhatták ki, annyira kedves kis simogatni való cica. Köszönöm mindenkinek az infókat. Jó cicázást mindenkinek!
2012. dec. 27. 19:20
 15/23 fourcats válasza:

Szerintem Maine Coon, vagy Maine Coon és házi cica keveréke. Keress csak rá a böngészőben erre a fajtára, akkor látni fogod a hasonlóságot!

Amúgy gyönyörű cica! :)

2012. dec. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Rákerestem, tényleg van egy csomó kép ami pont olyan mint ő.
2012. dec. 28. 11:11
 17/23 A kérdező kommentje:
Ha keverék, akkor is megnőhet olyan hatalmasra?
2012. dec. 28. 13:11
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Maine Coon keverék lehet, most elég divatos fajta.Norvég erdeit nagyon kevesen tartanak, most a kiállítások is tele vannak Maine Coon-okkal.Egyébként engem is egy Maine Coon keverékkel hozott össze a sors, kidobták 4 hetes korában testvéreivel együtt... Korábban nem nagyon ismertem a macskafajtákat, mostanra azonban igazi "szakértő" lettem :) Az én cicám nagyon szereti a vizet, szokott pancsolni, egyáltalán nem fél tőle, a másik meg a lábujjak között hosszú szőrök találhatók, a fülkagylóban szintén szőrök vannak legyező formában, és nagyon finom állagú a szőrük, hasijuknál, feneküknél, farkuk egy részénél picit kreppelt hatású.Nagyon kommunikatív,és okos is, ha eldobom a játékát visszahozza :) Észre lehet venni, hogy van benne Maine Coon, annyira más a természetük. A másik, hogy nagyon lassan fejlődnek, az én cicám 1,5 évesen növesztett a pofijánál elég hosszú szőrt, szinte a 1,5 év alatt folyamatosan változott, kicsinek még a szőre színe is változott, később meg a szőrhosszúsága. Az orvos nem mondta 8 hetes korában, hogy Maine Coon, pedig én akkor már láttam, hogy nem olyan házi macska kinézetű... Lassan már senkinek nem tudom azt mondani, hogy talált cica, mert annyira szép és akinek fajta tiszta cicája van az mondta, hogy ő egy Maine Coon. Persze nem akkora testileg mint egy fajtatiszta, meg a fülén lévő bojt sem akkora amekkora elő van írva de, hogy van benne Maine Coon az 100%, egyébként a hosszú szőr nagyon ritka sima házi cicáknál, mert recesszív gén. Úgyhogy a Te cicád is bizti, hogy hordoz Maine Coon ősöket, lehet rajta látni!És nagyon szép!
2013. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Még annyi, hogy mérete nem lesz akkora,, ha keverék, de ha kandúr,akkor van rá esély, hogy egy picit nagyobb lesz mint egy "normál".
2013. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú válaszokat. Minden jellemző megtalálható benne amit itt leírtál. Tényleg egészen más a viselkedése, mint egy házi macskának és én is azt látom rajta, hogy nagyok okos, szinte megszólalnak a szemei ha rám néz. A bundája meg egyszerűen szuper, olyan finom puha. Anyáék is befogadtak egy keveréket csak feketét és annyira szereti a vized, hogy állandóan a mosogatóban alszik és egyszer bemászott anya mellé a kádba is, de így már érthető, az övék nagyobb már mint egy házi macska, de ő kandúr, a mienk nőstény, de így kicsinek is imádom. Egyre jobban örülök, hogy befogadtuk.
2013. jan. 11. 08:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!