Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg süketek, a fehér és...

Tényleg süketek, a fehér és (világos) kék szemű kis cicák, mert az enyém a nagy hangokra se figyel oda annyira?! :/

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Néhányuk süket, néhányuk nem. Ha kék szeme van, kevesebb az esélye a hallásra, mint egy arany vagy zöld szemű macskának. A süket macskák tökéletesek otthoni tartásra, de nem kint az utcán, mivel baleset érheti őket. De biztosan állatorvos tudja megmondani.
2012. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm.
2012. dec. 29. 21:44
 3/12 anonim ***** válasza:
Hajlamosak rá, de ritka eset. Nekem fehér szőrű, kék szemű cicám volt, teljesen rendben volt a hallása.
2012. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem..:/
2012. dec. 29. 21:52
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem akartalak összezavarni :) Csak szerintem a hallásának nem sok köze van a szőr és szemszínéhez. Vidd állatorvoshoz, ha nem jól hall a cicus.
2012. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jajj semmi baj :) Nem zavarodtam össze..Oké,..Én is gondoltam rá..Köszönöm!:)
2012. dec. 29. 21:58
 7/12 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy a fehér bundájú és kék szemű cicák hajalmosabbak a betegségekre,nekem is volt ilyen cicám,imádtam de szegényke beteg volt,meg nem is volt túl jó a hallás,anyum meg nem nézett szét tolatás közben hogy ott van-e,a többit képzelheted:(
2012. dec. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Platypus ***** válasza:
100%

Van egy gén, ami egyszerre okoz fehér szőrszínt, kék szemet és jó eséllyel süketséget. Nem csak ez a gén alakíthat ki kékszemű+fehér kombinációt, de gyakoribb mint a többi lehetőség. Ezért a kék szemű fehéreknél mindig érdemes gyanakodni. A felemás szeműeknél is, ott a kék szem felőli fül szokott süket lenni.


Fajtatiszta macsoknál ma már figyelnek erre, és a süket vérvonal helyett inkább a sziámi szín és a szemet nem befolyásoló hófehér minta kombinációjával hozzák össze a kékszemű fehéret. És egy ilyen macska hallásával nincs gond.

[link]

2012. dec. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen,értem..Oké köszönöm mindenkinek,hogy írtatok:)Amúgy ma már azt is észrevettem,hogy a kis 4 hónapos,fiú (ahogy a kérdésben leírtam,fehér és világos kék szemű cicám)kis macsom,már a kisebb hangokra is mozgatja ide-oda a füleit,(ahonnan jönnek a hangok)viszont azt is észrevettem,hogy nem érdekli őt annyira,mármint nem néz arra csak a füleit mozgatja..Most akkor ez azt jelenti,hogy nem süket,csak nem érdekli őt ?!:/
2012. dec. 30. 11:35
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha a fülei mozgatja, akkor biztosan hallja. Próbáld meg az ételt zörgetni, az biztos fogja érdekelni :)
2012. dec. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!