Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagy baja lehet a cicámnak?

Nagy baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés

Ezzel a sebbel az arcán jött haza, nem fájlalja, de nem tudom, hogy mennyire komoly lehet.

[link]

Begyógyul magától, vagy kezeljem valamivel?



2013. jan. 3. 01:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Fúú, dettó, mint az én macskámnak régen.

Állatorvos kinyomkodta, lefertőtlenítette. Enyém se fájlalta, de mindenképp akartam, hogy orvos lássa, nem kérdéses:).

Am heg megmaradt neki, ott amúgy se dús a szőrük.

2013. jan. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
49%
biztos össze verekedett valakivel szerintem nem lesz semmi baja az én macskámnak is csomószor volt és túlélte de ha úgy érzed,hogy komoly vidd dokihoz:)
2013. jan. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom mit tegyek, nem tudom, hogy mennyire komoly. Én is arra tippeltem, hogy verekedett. Állat orvoshoz akkor vinném, ha muszáj, mert nem szeret utazni, sőt, eddig csak egyszer vittük, de kín szenvedés volt. :/ :)
2013. jan. 3. 01:26
 4/21 anonim ***** válasza:
Igen, az utazási kínok is ismerősek:D... Én végülis azért vittem el a dokihoz, mert a szülőfalujába vittük látogatóba és ott történt a verekedés, amúgy panelmacska. Megijedtem, hogy valamit elkap a sebbel, de szerencsére az ijedségem nagyobb volt.
2013. jan. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
én is ettől félek, mert ő "félig" szobamacska ha lehet ilyet írni, úgy értem hogy sokat van bent, bent eszik, alszik, de wc-zni ki jár, és sokat csavarog is. Emberre nem tudom, hogy fertőző lehet-e a seb.
2013. jan. 3. 01:36
 6/21 anonim válasza:
Figyeld, h a seb kornyeket engedi-e cirogatni, vagy pedig duzzadt, erzekeny, a cica pedig elbujos. Ezt par hetig erdemes figyelni, es utobbi esetben feltetlen vidd el! (A mi cicanknal az tortent, h a seb a boron beforrt, de alatta gyulladasban maradt, nem vettuk eszre, mert a farka alatt volt a seb, es mire rajottunk, h mi a baj ( 5-6 nappal a harapas utan kb), mar muteni kellett,antibiotikumot kapott es jopar napig egy cso logott ki belole, 2,5 hetig hordta azt a cicagallert, h ne tudja nyalni magat, egy honapig nem mehetett ki,a(mitol nagyon szenvedett =), mert 2 db 1 cm-es lukat hagytak a boren, aminek magatol kellett beforrni, h a genny magatol ki tudjon jonni.
2013. jan. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Megkerestem a macskámról a képet, nála durvább volt a seb, rondábban is nézett ki(mélyebb, gennyesebb).


Bocsi, nem akartalak megrémíteni, de a kép alapján, már több, mint 6 éve történt az eset a macskámmal. És vele sajnos túlzásokba is tudok esni, hogy minél jobban tudjak utána vigyázni rá:).

2013. jan. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
nem szeretném, hogy komolyabb baja legyen, lehet állat orvos lesz belőle, csak még nem tudom hogyan. Remélem semmi komoly nem lesz belőle. Nem duzzadt és nem fájlalja, mert most az arcának azon az oldalán feküdt de nem a seben. Nem tudom mi tévő legyek :/
2013. jan. 3. 02:01
 9/21 anonim ***** válasza:

Az én macskámnak is volt ilyen gondolom a tiéd is bakk

Az ennyémnek mindkét felén volt de meggyogyult magátol

2013. jan. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A biztonság kedvéért azért fertőtlenítsd betadinnal. Ha nem lesz szebb szerintem csak akkor vidd orvoshoz, ne sokkold ezzel a cicát ha nem muszáj.

Amúgy én minden hülyeséggel orvoshoz rohanok, mert bepánikolok ilyenkor, de utólag egy csomószor kiderült hogy tök feleslegesen vittem. Szóval ilyenkor feleslegesen stresszelem a cicát, ami nem szép dolog. Próbálom jobban felmérni a helyzeteket a jövőben.

2013. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!