Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom elérni egy 3-4...

Misi018 kérdése:

Hogyan tudom elérni egy 3-4 hónapos közötti kiscicától hogy ne legyen megrémülve, ne féljen?

Figyelt kérdés
3-4 hónaposan lett elválasztva testvéreitől és már ma 4.napja hogy velem van. megvan rémülve és félénk. hogyan tudom elérni hogy játékos kedve legyen meg hogy bátrabb legyen ?
2013. jan. 3. 17:04
 1/6 A kérdező kommentje:
lány cicáról van szó !
2013. jan. 3. 17:06
 2/6 anonim ***** válasza:

szeretet a kulcs

nekem is ilyen volt a macskám, mikor hozzám került, most 2 éves és még mindig játékos

2013. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hagyd egy kicsit ,fedezze fel a környezetét,néha hetekbe,sőt hónapokba is telik míg közeledik. Ne vegyél róla tudomást. Nekem 8 cicám volt,az egyik kisebb mint a tied,elhagyta az anyukája ,és a szomszéd elhagyatott telkén tanyázott éhesen szomjasan. Így találtam meg. Két hónapba telt mire MAGÁTÓL az ölembe ugrott.:)
2013. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hol tudok alomtartót meg fekhelyet venni ?
2013. jan. 4. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Fressnapf,vagy internetes webshopok.

Foglalkozz sokat a cicával,adj neki finom kaját,meg fog szelídülni 1-2 hét alatt.

2013. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy akár egy kisállatkereskedésbe is bemész ott rendszerint vannak, vagy tudnak tanácsot adni, de ha nem akarod nagy fába vágni a fejszét, akkor alakíts át egy nem túl nagy kartondobozt, béleld ki. Ha nem akar belemenni tehetsz bele pár falat ínyencséget hátha úgy jobban fog neki tetszeni.

Alomtálcát meg inkább vegyél;)


Az, hogy a kiscica most félénk az egyértelmű, hisz ismeretlen hely, más hangok, nincs vele az anyukája stb.

Az első, hogy ne hirtelen mozdulatokkal hanem nyugodtan közeledj felé. Így nem fog megijedni. Az se butaság (bár úgy hangzik) hogy guggolva, négykézláb közeledsz feléje vagy úgy figyeled. Így kisebbnek fog hinni, nem fog annyira félni (remélhetőleg) és kíváncsi lesz, ha meg kis falat kajcsit is tartasz magadnál odamegy és lassan el kezdheted simogatni. Ha hagyja magát akkor már jó! :)

2013. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!