Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica testbeszéd érdekelne,...

Cica testbeszéd érdekelne, milyen oldalat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam anno neten,hogy mi mit jelent a cicáknál! Ha dagaszt,ha dorombol,a nyávogás fajtáit,hogy melyik mit jelent... ez érdekelne! Ha tudtok ilyen oldalakat,légyszi csatoljátok nekem! Köszönöm előre is!
2013. jan. 5. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,megis nézem még most! :)

Tudni kell imádom a macsekokat! Meg minden más állatot!

2,5 éve kezdtünk felújítani egy házat,és volt már akkor az udvarban egy cica! Valószínű az előző tulaj hagyta itt! Nagy dagi (a sok elléstől szerintem) nem éppen fiatal anya cica! 3 hónapja beköltöztünk,és sikerült összebarátkoznom a cicával! Nem volt egyszerű,másfél hónapomba telett! :) Mostmár cicakosárban alszik,nem a földön a farakás alatt,de nem tudom miért nyávog állandóan! Meg leül velem szemben,és mintha fázna a lába emelgeti felváltva az első mancsait! De nem dagaszt,ez olyan más! Na mindegy,vannak furcsa szokásai,erre keres válaszokat!

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm kedves válaszoló!

2013. jan. 5. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

Én is szeretem az állatokat, én régebben kutyapárti voltam,mindig kutyát akartam, aztán úgy alakult, hogy most van két macsekom. :D Megszerettem őket nagyon.

2013. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mecse ***** válasza:

Elolvastam mindkét linket és azért azt hadd mondjam el hogy a faroklengetés / csóválást nem kell ennyire túldramatizálni ahogy itt írva van. Illetve csóválás és csóválás között elég jelentős különbség van.


Ha lassan csóvál és mondjuk járkál közben akkor keresi mire vadászhat, érdeklődik, kíváncsi, semmi ingerültség nincs benne, sőt ha csak úgy a kanapén fekve lassan csóvál félig csukott szemmel akkor hadd ne kelljen már mondanom hogy nem fogja letépni senkinek semmijét. Ha új helyen kiengedik a hordozóból akkor is az első 20 percben nagy valószínűséggel lassan csóválni fog amíg mindent végigszaglász, ez sem mutat semmi olyasmire hogy bárkinek az arcába óhajtana ugrani bármelyik pillanatban.


Kifejezhet ingerültséget is, akkor is csóvál (de akkor nagyon hevesen és sokkal gyorsabban, illetve magasabban tartja a farkát), sőt ha több ideig simized mint szeretné, akkor is elkezd csóválni (persze nem agresszívan, csak úgy hogy oké, elegem volt belőle, abbahagyhatod most már). Sőt akkor is pl. a felnőtt macska, amikor elege van abból hogy a kiscica nem hagyja pihenni, ezért elkezdi neki mozgatni a farka hegyét, hogy a kölyök inkább arra fókuszáljon, és ne csócsálja a fülét :).


Amikor nagyon játékos, akkor is csóvál, szóval ne keverjük össze ezeket :).


A másik a pupilla tágulása, szintén amikor rájön az "őrület" és nagyon játékos lesz, amikor apportíroz (pl. az én cicám) vagy amikor bele van merülve a játékába, amikor a lézer pointer után futkos, szintén "elsötétül a tekintete" ahogy itt meg van fogalmazva. Annyit jelent hogy komolyan vadászik, el van merülve a játékban, közel sem azt hogy támadni fog foggal körömmel és meneküljön ki merre lát. Nem azt mondom hogy támadás előtt nincsen ilyen, de legtöbbször szeretett házi cicáknál ez játék, mert ha ez igaz lenne amit itt írnak ilyen formában, akkor rajtam már nem lenne ép bőrfelület, ill. nem lenne arcom vagy ujjaim amivel ezt begépelem ha a macskám -hogy idézzem a cikket- "minden fegyverét bevetve készül fordítani a kockán" meg hogy "a macskának elege lett a gazdi testi fölényéből származó egyenlőtlen erőviszonyokból". Komolyan ezen elnevettem magam :D


Elnézést hogy nem közvetlenül a kérdésre válaszoltam, csak szerettem volna rámutatni hogy nem vagyok benne biztos hogy ez az ember aki ezeket írta, lakott már együtt macskával huzamosabb ideig.

2013. jan. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm kedves utolsó,és a farokcsóva totál igaz,amit írtál!
2013. jan. 7. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!