Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Testbeszéd. Mit jelent ez a...

Testbeszéd. Mit jelent ez a beállás?

Figyelt kérdés

Ma találkozunk egy kóbor kutyával, odamentek az én kutyáim, az idegen kutya pedig megállt egy helyben, a farkát kunkorította, úgy hogy már a hátát simogatta, és aprókat, gyorsan csóvált vele. A fejét pedig felszegezte, és mereven tartotta.

Ez valami beállás, hogy ha a kutyáim támadtak volna, ő is támadásra kész?


2010. szept. 2. 08:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Nem nem. Ez azt jelenti, hogy ő a domináns kutya, de mivel csóválja a farkát, jelzi, hogy most éppen hajlandó egy kis játékra.
2010. szept. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Á-há! Értem.

De nem játszott, csak szépen nyugodtan elment.:)(pedig az egyik kutyám ugrált előtte, és hívta játszani) :)

Akkor nem lehetett volna belőle összetűzés?

2010. szept. 2. 09:12
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
De, lehetett volna. Így fejezte ki hogy ő a domináns fél és ha a kutyáid is hasonlóan reagáltak volna lehet lett volna egy kis bunyó.
2010. szept. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Akkor szerencsém volt. :S

Az egyik kutyám nagyon játékos (ő hívta játékra)

A másik (pici - a kóbor kutya pedig nagy volt)szerintem elég domináns, de nem érdekelte ez a kutya, szépen odajött hozzám.


Annyi kóborkutya van itt a környékünkön, és már úgy tartok tőlük, nem tudom, hogy hogy fognak reagálni a találkozásra.

Szóltam már az állatvédőknek is, meg fajtamentőknek (mert van 2 labrador is) és azt mondták, hogy fogadjam be őket, és keressek nekik gazdát. Csak hát sajnos lakásba a 2 kutyám mellé nem tudom befogadni őket.

Ez egy nagyon keverék -talán kis német juhász volt benne- de van 2 labrador, puli szerű (2) valami maci szerű kutya, és 2 másik keverék amit nem tudom, hogy milyen összeállítás lehet.

Szóval jó sok van, és ez csak a közvetlen környezetünkben.

Ja! Múltkor láttam egy pitbullt, vagy hasonló harci kutyát, ami szerintem fajtatiszta volt (legalább is küllemre) és nem volt gazdája. Na őt már jó ívben kikerültük.

2010. szept. 2. 09:32
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez a feszült, nem megadó helyzet. Ilyenből a te kutyáid rossz mozdulatára azonnal robbanhat a bunyó, mázlid volt. Ugyanakkor ha megadón játékba hívják arra is hajlandó.
2010. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ó-jaj!

Nekem is úgy tűnt, hogy nagyon ugrásra kész, de akkor most már látom, hogy nem hiába ijedtem meg.

Köszönöm a segítségeteket!


Valaki még tudna abban nekem segíteni, hogy ha esetleg találkozunk egy olyan kóbor kutyával, akivel összetűzésbe kerülnének, akkor mit tudok csinálni? Nem tudnám végignézni, hogy széttépjék egymást.

A nagyobbik kutyám egy boxer, de olyan kis gyámoltalan. El sem tudnám róla képzelni, hogy megvédje magát.

Annyiszor belegondoltam már ebbe. Ember nincs a közelbe, hogy segítséget kérhetnék, ha elkezdek kiabálni, vagy felé dobok valamit, azzal lehet hogy csak még jobban felidegesítem. A bors-spré szerintem nem jó, mert amilyen szél van mostanában, még a saját kutyámat is lefújom bele, meg nem is biztos, hogy ha, és megint csak jobban felidegesíteném vele.

Egyszerűen nem tudom mit kéne csinálnom ilyen helyzetben.

Valakinek ötlet?

Megköszönöm!

2010. szept. 2. 10:43
 7/17 A kérdező kommentje:

Egy kis helyesbítés:


A bors-spré szerintem nem jó, mert amilyen szél van mostanában, még a saját kutyámat is lefújom Vele, meg nem is biztos, hogy haT, és megint csak jobban felidegesíteném vele.

2010. szept. 2. 10:44
 8/17 anonim ***** válasza:
Sztem a kóbor kutya olyan pózt vett fel,hogy bármikor visszatudjon vágni ha támadás érné...,egyáltalán nem baráti póz,főleg,hogy a fejét mereven feltartotta!Ez egy harci póz volt!!:P
2010. szept. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

"A nagyobbik kutyám egy boxer, de olyan kis gyámoltalan. El sem tudnám róla képzelni, hogy megvédje magát. "


Ne becsüld alul a kuytusod!Ha durván fogalmazva az életéről lenne szó,egy másik kutyával szemben,hidd el küzdene,nem hagyná magát..,főleg egy boxer!!

2010. szept. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ezzel a problémával már én is szembesültem... Nekem egy német juhim van, aki olyan, de olyan játékos! És vérig van sértve, ha valaki nem játszik vele. Szóval elképzelni nem tudom hogy mit tennék én is. Pedig kutyák nálunk is vannak szép számmal szabadon.

Ja egy kis hangulatkép szösszenet: Kb 40-45 kg-os nagy kutya (valami boxer féleség, de ez nem biztos) egy 13 éves kislánnyal sétál... Azok a kutyák keritésen belül megőrülnek, eléggé agresszívan viselkednek, és akkor egy kislány sétáltatja...(keten vannak, de a kislány csak az egyiket vitte) A szívbaj kerülgetett. Ja és a póz, ahogy az a kutya beállt ugyan az, amit te is elírtál, csak éppen nem csóvált.. A gyerek nem tudta elhúzni onnan kutyát, így ketten két irányba mentünk...

Nagyon sok a felelőtlen ember...

A megoldás engem is érdekelne...

2010. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!