Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miből áll egy általános...

Miből áll egy általános orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés

Hamarosan viszem a macskámat oltásra és gondoltam, hogy kérek egy vizsgálatot is az általános állapotáról.

Másfél éves ivartalanított lány, eddig azt hittem bentit nem kell oltatni, de inkább elvinném mégis.



2013. jan. 10. 17:19
 1/8 Mecse ***** válasza:
100%

Egy amolyan kontroll rutinvizsgálatra gondolsz? Feltételezem vérvételt nem fogsz kérni?


Én fél évente elviszem a cicámat rutinvizsgálatra. Amit vele csinálnak az:


-fogak, torok, íny, fülek, karmok, szemek csekkolása, has megtapogatása hogy a szervek helyükön vannak-e van-e bármi rendellenes, belső szervek mérete oké-e,hátsó fertály megtekintése.


Mérnek testhőt (nem mindig), az ugye tudod hogyan megy nem kell részleteznem.


Megkérdezik van-e bármi ami a szokásostól eltér, étvágy, alvás, általános kedélyállapot milyen.


Lemérik a cicust hogy korának / fajtájának / méretének "megfelelő"-e a súlya.


Megnézik vannak-e élősködői a bőrén, a szőre állagát.


Nekem kb. ennyi szokott lenni, meg egy féreghajtó benyelése.


Ha nem erre gondoltál hanem a vérvételes fajtára, akkor tekintsd semmisnek a válaszomat mert akkor semmi értelme nem volt hogy leírtam :).

2013. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen ezekre gondoltam :)Még nem volt ilyen vizsgálaton.

Kicsit el van hízva, ilyenkor esetleg javasolt lenne vérvétel, nem magas e a vércukorszintje?

2013. jan. 10. 17:43
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy azt nem is vérvétellel nézik, most jut eszembe :D
2013. jan. 10. 17:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Vérvétel mikor kell, ha valami nem stimmel nála, pl. elhízás, vagy ha valami kórosat vett észre az orvos?
2013. jan. 10. 17:52
 5/8 Mecse ***** válasza:

Ha picit husi a cica akkor még nem fognak rá mondani semmit. A vércukorszint ha magas, azt hidd el nekem, észrevennéd a viselkedésén, nem lehet nem észrevenni :).


Ha bökni fogja az orvos csőrét hogy picit dagi cicusod van, akkor is csak annyit fog mondani maximum hogy egyen kevesebbet, vagy megkérdezi mivel eteted és javasol valami mást. Ezek a standard válaszok / javallatok ilyen esetekben.

2013. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam! Köszi a gyors és részletes válaszokat :)
2013. jan. 10. 18:01
 7/8 Mecse ***** válasza:

Egyébként az erősen el van túlozva hogy a testsúly és a vércukorszint ilyen szorosan összefügg (én 13 éve vagyok 1-es típusú cukorbeteg szóval elhiheted :) ).


Vérvétel akkor kell ha valami olyan gondja van amit máshogyan nem lehet megállapítani, ha tüneteket produkál és semmilyen általános eljárásra nem reagál, tehát biztosan nem tudni mi baja, vérből derül ki csak.


Illetve persze ha te szeretnéd tudni hogy tuti 100% minden rendben van-e, akkor te is kérhetsz egy teljes vérképet a cicádnak.


Mondjuk ha megengeded hogy elmondjam a véleményemet, én ok nélkül nem terhelném vele a macsekot hogy szurkálják, ha igazából semmi gondja nincs :)

2013. jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mecse ***** válasza:
És nagyon szívesen :).
2013. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!