Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vettem egy ragdoll cicát,1.5...

Ragdoll0110 kérdése:

Vettem egy ragdoll cicát,1.5 éves. Viszont én soványnak találom, másrészt ugye erről a fajtáról azt írják ragaszkodó ember barát játékos, hát én kifogtam mert félős nem barátkozik velünk, és szinte alig eszik! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha még csak most került hozzátok, akkor legyél türelmes. Idegen helyen van, és már nem kölyök, aki gyorsan barátkozik. Kell egy pár hét mire megszokja az új helyet.
2013. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mecse ***** válasza:
100%

Ragdoll gazdi vagyok.


Honnan vásároltad a cicát? Hogyha nem tenyésztőtől akkor lehet hogy annyi köze van a ragdollhoz mint amennyi egy abesszin cicának.


Nem tudom mióta van nálatok? Ha nemrég, akkor legyetek vele nagyon türelmesek, nem kifejezetten kölyök cica már, nehezebben megy neki az átállás egyik gazdiról a másikra. A nem evés tipikusan olyan dolog hogy új még neki az egész dolog, új környezet, új emberek.


Nem akarlak egyáltalán megbántani azzal hogy erre rámutatok, de ragdoll cicából is csakúgy ahogy az összes élőlényből, ahány, annyi féle van. Nincs garancia arra hogy a te cicád is emberközpontú játékos ragaszkodó félig kutya lesz, olyan aki mindenkihez kötődik elsőre. Éppen ezért nincs a fajtastandardben temperamentum-rubrika, mert lehetetlen előre megmondani.


Az én ragdollom csak hozzám olyan mint egy ragdoll (80% kutya :D), mindenki mással tartja a 3 lépést. Nem várhatsz el a macsekodtól olyat amit nem tud teljesíteni :) Ettől függetlenül volt dolgom olyan ragdollal is aki le se kakkantotta az embereket attól függetlenül hogy törzskönyves volt, és olyan házi cicával is aki le sem szállt az emberről :).


Hagyjátok neki hogy felengedjen, adjatok neki időt, fog közeledni hozzátok annyira amennyire ő szeretne, amint már biztonságban érzi nálatok magát.


Ha nem tenyészetből vásároltad akkor én mindenek előtt orvoshoz elvinném a helyedben, lehet hogy az étvágytalanság nem a környezetváltozás, hanem valamilyen betegség számlájára írható. A soványság lehet alultápláltságtól kezdve férgességen keresztül bármi, azt így lehetetlen megmondani ennyi információ alapján.

2013. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Így van.IDŐ kell a cicának.
2013. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)

Türelmesek leszünk a cicussal,még csak két napja van nálunk!

Remélem majd megbarátkozik velünk!Azt hogy fajtatiszta e,persze nem lehetek biztos benne,nincsen törzskönyve.Ránézésre úgy néz ki mint egy ragdoll,de hát ki tudja!?Vagy az is lehet,hogy beltenyésztett esetleg!És ebből kifolyólag ilyen,az előző gazdája állatorvos volt,így hát gondolom nem beteg!

2013. jan. 12. 07:02
 5/13 Vicuska87 ***** válasza:
9%

A cicádnak idő kell természetesen!


Kedves kérdező ez nem hozzád irányul! Mit várunk, ha manapság már az állatorvos is szaporít?! Hihetetlen!

2013. jan. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2 napja? Ha keverék,ha nem, akkor is kell 2 hét neki......
2013. jan. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Hallottam régebben egy szaporítóról, aki sziámi keverékeket adott el ragdollnak, állítólag állatorvos volt.... Kerestem a honlapot, ahol írnak róla, de sajnos már nem találtam. Lehet, hogy ő sem ragdoll, csak annak adták el...
2013. jan. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Elkezdődött a barátkozás a cicus részéről!Annyira boldog vagyok!Engedi magát simogatni és élvezi!Sőt most ahogy írom e sorokat idejött hozzám törleszkedni! :)
2013. jan. 14. 17:44
 9/13 Mecse ***** válasza:
100%
Ez remek, örülök neki :)
2013. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hurrrrááááááááá!! :)
2013. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!