Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mikor engedhetem...

Szerintetek mikor engedhetem ki a macskámat az udvarra?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy macskát, benti kinti macskának szeretném, csak nem tudom mikor engedhetem ki az udvarra, mer félek hogy nem jönne vissza keresné a régi otthonát!

Mikor engedhetem ki?



2013. jan. 12. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Mikor kaptad? Hogy érzi magát nálad? Hallgat a hívásodra, nevére?

Ha bent teljesen megszokta a helyét, hívásra jön enni, akkor mehet ki. Ha oltva lesz, azokat is kapja meg.

2013. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kábé két hét a macskák "türelmi ideje". Ha nem bántják az új helyen, jól érzi magát, akkor ennyi idő biztosan elég neki, hogy ne akarjon visszamenni a régi élőhelyére.
2013. jan. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a macska? Ha kicsi, akkor tényleg elég pár hét, ők hamar elfelejtik honnan jöttek. De éjjelre ne zárd ki amíg ilyen hideg van.

5-6 hónapos korában pedig ivartalanítsátok, hogy ne kóboroljon sokat. És az oltások is fontosak egy kinti-benti macskának.

2013. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kb. egy fél éves macska, eddig egy napja van nálam, de nem is látni egész nap, mert be bújik az ágy alá nem jön elő még ha hivom sem.
2013. jan. 13. 12:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem várd meg,amíg megszelídül,és csak aztán engedd ki.Az én cicám,mikor megkaptuk 3 napig az ágy alatt bujkált,csak enni jött elő.Aztán megszelídült,csak foglalkozni kell vele.
2013. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Tavaszig lesz ideje megszokni Nálad. Ha jön a szép, napos idő, akkor kezdd el a kiszoktatását. Addig ( ha még ivaros) intézd el az ivartalanítást,akár kandúr, akár nőstény.
2013. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
az én macskámat úgy engedtem ki, h amikor még nagyon pici volt, akkor csak aludt, és kivittem, hogy szokja a kinti levegőt.de ha már idősebb, akkor szerintem még hagyd hogy szelídüljön meg és csak aztán, óvatosan próbáld kiengedni. De semmiféleképpen ne vadan engedd ki! :)
2013. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Tavasznál előbb semmiképp. Kockázatos + állatkínzás is.
2013. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!