Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha így etetem a cicáimat az jó?

Ha így etetem a cicáimat az jó?

Figyelt kérdés

Napi 2x kapnak száraz tápot (josera classic)

1x pedig konzervet (tesco butcher's)


Ebédre adjam a konzervet, vagy inkább vacsorára, reggelire? vagy totál mindegy?

Szerintetek így jó? Ha többször adok konzervet egy nap, akkor túl lágy lesz a kakijuk.



2013. jan. 15. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy mikor adod a konzervet, csak minden nap akkor add. Én délután 5felé szoktam nekik adni.

Száraz táp mindig van előttük, de egyszerre keveset teszek ki, hogy mindig friss legyen előttük.Ha kétszer adsz szárazat, az jó.

A száraz táp jónak tűnik, a nedveset nem ismerem.

2013. jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Josera jó, a Tesco viszont nem igazán tartalmaz hasznos tápanyagot a cicád számára. Ha feltétlenül szeretnél nedves tápot is etetni akkor azt javaslom, hogy az esetleges fogproblémák megelőzéseképp mindig kapjon szárazat a nedves után.
2013. jan. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A Butcher's jó minőségű,én is szoktam venni a cicáknak,nagyon szeretik.Szerintem mindegy mikor adod a konzervet,én mondjuk 2x adok(reggel,este)
2013. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mecse ***** válasza:

Az elv teljesen jó, nekem is napi 1-2-szer kap nedveset, szárazat pedig nassolhat a 2 között és amíg én alszom.


Viszont ami megragadta a figyelmem az az hogyha többször kapnak akkor híg a székletük tőle? Ez nem túl jó, és nem feltétlenül a konzervet minősíti.


Van pl. egy prémium konzerv amiről összetételileg semmi rosszat nem tudok mondani, viszont megy a cicám hasa tőle és csak az egyik ízétől a sorozatnak, szóval lehet hogy megérné konzervet váltani neked is. Én jókat hallottam a Butcher's-ről, de ha a cicusaidnak lazul tőle a széklete az semmiképpen nem jó. Az a jó nedves táp amiből hogyha csak azt kapná a macsek sem lenne semmi gondja kaki-fronton.

2013. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

csak az egyik macsimnak olyan a kakija tőle, de neki mindegyiktől, amit eddig próbáltam. nem megy a hasa, csak kicsit lágyabb. A másik cicunak nem.


Egyébként ez a cicám nemrég nagyon beteg volt. Befogadtuk, kóbor macsek. Irtó sovány volt, bélgyulladással, lázzal, stb. Azóta meggyógyult..de gondolkoztam rajta, h visszaviszem dokihoz, mert lehet még nem tök egészséges.


Egyébként imádják a butcher's-t.

2013. jan. 15. 22:04
 6/10 A kérdező kommentje:
Tesco butcher's 50% húst tartalmaz, semmi gabona, semmi tartósító, és mesterséges cuccok. Szerintem jó fajta konzerv.
2013. jan. 15. 22:06
 7/10 Mecse ***** válasza:

Nem is mondtam hogy nem jó fajta a Butcher's :) Azért írtam hogy nekem volt hogy az ilyen-olyan 60+ % hústartamú prémium konzerv nem tetszett a gyomrának valamiért és "visszadobta". Mikor a konzerv tényleg semmi problémásat nem tartalmazott, a többitől meg semmi baja nincs. Gondoltam hogy nálad is lehet ez a helyzet!


Akkor oké ha csak az egyik cicus és lehet hogy akkor tényleg a bélgyulladásnak a folyománya ez a dolog. Ezt nem tudtam, csak annyi infó alapján amit leírtál gondoltam nem árt ha megemlítem, nem tudtam hogy mindenféle nedvestől lágyul a kaki.

2013. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez igy jo
2013. jan. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom.. köszi azért, lehet megpróbálok egy másik konzervet, és akkor kiderül, h attól kakil e lágyat.
2013. jan. 17. 20:44
 10/10 A kérdező kommentje:
és az úgy jó, ha szárazból adok reggel 20-25 grammot, konzervből 100 g, majd este megint 20 g száraz? az egyik cicóm annyit megenne, amennyit elé teszek, már kicsit duci is, de a szárazat is egyből befalják. Imádják ezt a joserát.. pl whiscash meg hasonlókat soha nem ették így. Mindig csak rá-rá jártak, mikor nagyon éhesek voltak. Viszont így éjszakára nem marad ropogtatnivalójuk.
2013. jan. 17. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!