Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak rosszat álmodik a macskám...

Csak rosszat álmodik a macskám, vagy ez valami más?

Figyelt kérdés

Álmában furcsa dolgokat csinál. Morog, vagy nyüszítő hangot ad ki, fetreng, és időnként remeg, rövid ideig.

Tegnap éjjel is elég ijesztő volt, fel is ébredtem rá 2x.

Ezeket nem egyszerre csinálja, hanem felváltva, kis szünetekkel.

Nemrég kezdődött ez, kb. 1 hónapja, de vannak olyan éjszakák, amikor nyugodtan alszik.

Azért furcsa, mert benti cica, és soha senki nem bántotta, de akkor, mitől lehetnek, rossz álmai?


2013. jan. 15. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok is álmodnak, és szerintem elég időszakos, hogy mikor milyen gyakran.

Én a kutyusomat ilyenkor óvatosan megsimogatom, hogy ne ijedjen meg, és utána nyugodtan alszik tovább.


A másik tippem az epilepszia...Ha ilyenkor megpiszkálod, akkor abbahagyja?

2013. jan. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A kora reggeli alvás zavarok a szívbetegség egyik tűnete,melyet a nem megfelelő agyi véreláttás okoz emiatt halucinál.
2013. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amikor rosszat álmodik a cicám, simogatva felébresztem. Ha ilyenkor nem tudod rögtön felébreszteni, vagy nagyon zavartnak tűnik, akkor epilepszia lehet, de az ébren is jelentkezne valószínű. Ha nem nálad született, akkor lehetnek rossz emlékei, ami rémálmot okozhat, az én cicám megijed, ha elővesszük a partvist, és elbújik, pedig mi sose bántottuk, szívesen 'elbeszélgetnék' azzal a nőszeméllyel, akitől vettük...
2013. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Volt már, hogy rátettem a kezem, de ilyenkor olyan, mintha nem lenne magánál. Egyszer majdnem megharapott, azóta nem piszkálom ilyenkor.


Azért egy kutya más, nem?

Őt kiviszed az utcára, ahol, sokmindent lát és hall. Akár még olyat is, ami megijeszti őt, és aztán ezt visszaálmodja, de egy benti cicát, nem érnek ilyen külső ingerek.

2013. jan. 15. 15:13
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy vannak rossz emlékei.

1 hónapos volt, amikor befogadtam, most 6 éves.

2013. jan. 15. 15:19
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 15. 15:20
 7/13 anonim ***** válasza:

Kísértetiesen hasonló tünetekkel vittem állatorvoshoz a cicámat, ahol kiderült, hogy kezdődő epilepsziája van, ami a macskáknál nem ritka.

Azóta gyógyszert szed, teljesen tünetmentes és kiegyensúlyozott.

Ne ijedj meg, ez a cicáknál jól kezelhető.

2013. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hogyan derítik ezt ki, és kb. mennyibe kerülhet a vizsgálat?
2013. jan. 15. 15:30
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem a vizsgálat és az első adag gyógyszer 5.000,- Ft-ba került, de hogy miből derítették ki, azt nem tudom, nem értek hozzá. Feltehetőleg az elmondottak elég szignifikáns tünetre utaltak.
2013. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem ez epilepsziának tűnik. Ha álmodna, észlelnéd a gyors szemmozgást ilyenkor, gondolom ilyen nem volt, az hogy harapott, az pont a zavartságra utal, amit roham okozhat. Roham után az agynak idő kell, hogy visszaálljon a normális működéshez, olyankor nincsenek teljesen öntudatuknál, ez megnyilvánulhat aggresszióként is.
2013. jan. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!